25:26
(13:16)
Francie poráží v dnešním utkání domácí Maďarsko a v konečném pořadí na letošním EHF EURO 2014 tak končí mezi top 5 týmy házenkářské Evropy! Házenkářky země galského kohouta měly herně navrch po většinu zápasu, ale Maďarky dokázaly svou hru výrazně zlepšit ve druhém poločase a měly dokonce velmi blízko k výhře. Zápas začala chaoticky z obou stran dnešních soupeřů. V úvodních minutách se dokázaly dnešní celky prosadit jen střelbou z kratších vzdáleností. Francie však byla nejen v těchto chvílích dominantnějším týmem na palubovce. V průběhu hry si postupně Francouzky vybudovaly až pětibrankový náskok, který ale domácí Maďarky stáhly v závěru prvního poločasu na hratelný tříbrankový rozdíl. Maďarsko experimentovalo s několika obrannými systémy v obou poločasech, z nichž žádný nedokázal zastavit výbornou ofenzivu Francie. Maďarská brankářka však byla v mnoha chvílích svému týmu významnou oporou a dokázala udržet útočnou jízdu Francouzek na uzdě. Druhá polovina nám přinesla ze strany Maďarska daleko krásnější házenou, přesto měly Francouzky utkání pod kontrolou po dobu prvních patnácti minut. Maďarky ale zásluhou výborně fungujících obranných systému začaly jasné dýchat házenkářkám Francie na záda, když se dokázaly přiblížit na rozdíl jediné branky. Deset minut před koncem utkání dokázala srovnat Kovacsicsová a Francie se náhle ocitla ve velkých potížích! Maďarky dokonce dokázaly zásluhou Kovacsiczové strhnout utkání na svou stranu, když se na světelné tabuli rozzářil stav 23:22. V posledních minutách druhého poločasu však Francie znovu obrátila utkání ve svůj prospěch, když se házenkářkám země galského kohouta podařilo proměnit několik rychlých protiútoků, do kterých se dostaly po útočných chybách Maďarek. Francie se tak výhrou nad Maďarskem umístila na konečném páté místě. Maďarsko, které se v letošním roce stalo spolupořadtelskou zemí dámského mistrovství, se nakonec musí spokojit s místem šestým.

Statistiky zápasu

Maďarsko: Herrová, Bíróová, Kissová – Triscsuková 10, Bulathová 3, Kovacsicsová 3, Planétová 3, Mayerová 2, Tomoriová 2, Kovacsiczová 1, Temesová 1, Szucsánszkiová, Pappné-Szamoránská, Bognár-Bódiová, Mészárosová, Erdösiová, Tothová

Francie: Glauserová, Leynaudová – Nze Minková 7, Lacrabèreová 3, Landreová 3, Niomblová 3, Ayglonová 2, Kamto Njitamová 2, Pineauová 2, Baudouinová 1, Dembéléová 1, Prouvensierová 1, Zaadiová 1, Cisséová, Levequeová, Francoisová

(17:14)
Ode mne je to dnes ze Zlína vše, přeji vám hezký zbytek dne.
43:16
(18:10)
Sestavy a branky:

HC Dukla Praha: Petržala, Rangl – Fulnek 9, Březina 6, Šůstek 6, Rams 5, Mubenzem 4, Petružela 3, Reichl 3, Sviták 3/1, Šimůnek 2, Jeníček 1, Kern 1, Kastner

Sokol HC Přerov: Kuba – Pernička 4/2, Švébiš 4, Hradil 3, Buček 2, Lang 1, Ševčík 1, Šoustal 1, Janeček, Macík
30:23
(18:11)
HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice 30:23 (18:11)

Házenkáři Zubří odčinili prohru v Litovli sobotním vítězstvím nad Cementem Hranice. Svým fanouškům chtěli před zimní přestávkou spravit chuť a do utkání nastoupili koncentrovaně. Od prvních minut drželi na své straně alespoň minimální vedení a hostům povolili jen jediné vyrovnání na 7:7. O poločase vedli už výrazným sedmibrankovým rozdílem. Hostům se ještě podařila mírná korekce (21:18), domácí si ale před koncem vzali zpět sedmibrankové vedení a nakonec si připsali vítězství poměrem 30:23.

Branky: Reček 7/3, Hrstka 6/3, Kašpárek 6, Šíra 4, Šlachta 2, Douda 2, Přikryl 2, Šustáček 1 – Rachač 5, Hastík 5, Mičkal 4/1, Magrla 3, Třeštík 2, Čadra 2, Brož 2. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/1. Vyloučení: 5 – 6 (přímá ČK Rachač). Diváci: 1200.