Chomutov – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Pardubice – K. Vary 4:2 (kon.) | Kladno – Litvínov 3:2 (kon.)
Slavia – Sparta 0:6 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 11.10.2013, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Hráči utkání: Martin Růžička (PCE) – Marek Hovorka (KVA). To je z ČEZ Areny pro dnešek vše, nashledanou. (20:30:41)

Domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice tak nakonec vítězí v 11. kole v utkání proti HC Energii Karlovy Vary 4:2 a zůstane na první příčce Tipsport extraligy. Jasná první třetina dostala domácí borce do velmi výhodné pozice, ale ani tříbrankové vedení málem nestačilo. Energie totiž ve druhé třetině notně přidala a snížila na rozdíl jediné trefy. Tento stav platil prakticky celou třetí třetinu až do 57. minuty, kdy po nahození Zohorny rozhodl utkání povedenou tečí Cetkovský.

60:00

59:47
    Už to vypadalo, že nahození jednoho z domácích hráčů doskotačí do branky, jenže Bičánek puk skvěle dojel a odpaluje.

59:20
    Domácí dobře napadají, a tak se Energie nemůže dostat do útočného pásma ČEZ Areny.

59:02
    Teď už to vypadalo nadějněji, ale tečovaná rána z levého křídla končí v ochranné síti.

58:44
    Hostující tým kombinuje s pukem ve střední třetině a do zakončení se nemůže dostat.

58:07
    Nosek dostal puk ve středním pásmu, najel do útočného, ale tam branku tečovanou střelou netrefuje.

57:56
    Energie to zkusí po oddechovém čase bez brankáře v šesti.

57:56
    Oddechový čas pro hosty.

57:56
    Zaťovič v brejku vyzkoušel Martina Růžičku hned dvakrát. První pokus domácí brankář nepříliš jistě vyrazil, druhý už byl lepší, když ránu ze strany chytá do lapačky.

57:42
    Kubka nahodil do útočného pásma ještě před červenou, a to tak znamená zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Tomáše Závorky.

57:30
    Jan Starý a jeho zakončení znamenají úspěšný zákrok pro Tomáše Závorky. Ten ránu ze střední vzdálenosti viděl, a tak ji bez potíží chytá.

56:56
    Znovu v akci Martin Růžička. Zákrok si pro něj nachystal z levé strany Radek Dlouhý, který to neúspěšně zkoušel od levého mantinelu.

56:12
    Vzápětí však mohla Energie opět snížit! Hovorka nejprve u levé tyče nedokázal přesně zakončit, aby si poté sjel do mezikruží, kde měl po nahrávce od svého spoluhráče skvělou pozici. Růžička jej však vychytal!

55:08
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Velmi důležitý moment utkání, domácí utíkají na rozdíl dvou branek, 4:2! Nahození Tomáše Zohorny od pravého mantinelu dokázal skvěle tečovat mezi betony Závorky JIŘÍ CETKOVSKÝ. Asistence: Tomáš Zohorna a Marek Ďaloga.

54:55
    Vachovec pěkně prošel přes dva domácí obránce, jenže zpětná nahrávka se mu nepovedla, a tak jdou Pardubice do brejku.

54:25
    Ofsajd hostí znamená, že se necelých šest minut před koncem třetí třetiny bude vhazovat ve středním pásmu.

53:49
    Po Radilově nahrávce pálil z mezikruží nepřesně Jan Starý. Do útoku tak jde hostující Energie Karlovy Vary.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 7. Tybor (Radil, Gregorc), 9. Kousal, 17. Nosek (Benák, Zohorna), 56. Cetkovský (Zohorna, Ďaloga) – 28. Balán (Vlach), 35. Hovorka (Zaťovič)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Salfický) – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp – Sýkora, Kousal, Somík – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Radil, Tybor, Starý – Poulíček, Zeman, Řezníček – Veselý.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Kubka, Bičánek, Šmach, Drtina, Parýzek, Gulaši, Schusser – Hovorka, Hruška, Zaťovič – Koblasa, Vlach, Doležal – Zucker, Vachovec, Dlouhý – V. Tomeček, Balán, Kytnár.

Trenéři: Karel Mlejnek, Jaromír Kverka a Pavel Kněžický

Rozhodčí: Homola, Hradil – Gebauer, Lederer