K. Vary – Slavia 4:2 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:0 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 6:7 (po pr.)
Litvínov – Vítkovice 1:4 (kon.) | Plzeň – Chomutov 3:2 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 5:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
6:7 (5:2, 1:2, 0:2 – 0:1)
Mountfield HK
Neděle 13.10.2013, 17:00Tipsport extraliga

Dnešní divoké utkání našlo svého vítěze až v prodloužení. Stali se jím Královéhradečtí, kteří dokonali senzační obrat a berou dva body za výhru 7:6 v prodloužení. (20:11:57)

61:18
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, Hradec dokonal neskutečný obrat. Frühauf přistrčil v útočném pásmu kotouč na LUKÁŠE KVĚTONĚ, jenž tvrdou střelou pověsil kotouč pod horní tyč.
    Asistence: Peter Frühauf a František Ptáček.

60:46
    Mertlova střela z pravého křídla proletěla těsně vedle tyče.

60:10
    Hradec vyhrál úvodní vhazování a aktivním napadáním donutil Schwarze podržet nahození.

60:01

Opravdu neskutečný závěr zápasu, kdy Mountfield definitivně zlikvidoval výrazný liberecký náskok. Díky brance Šimánka v poslední minutě tak jde duel do prodloužení.

60:00

59:23
    Neskutečné! Velký závar na Schwarzově brankovišti využil beze zbytku JIŘÍ ŠIMÁNEK, jenž za pomoci spoluhráčů vydoloval kotouč a poslal ho za chumel hráčů včetně gólmana.
    Asistence: Jaroslav Kudrna a Lukáš Květoň.

59:13
    Vampola poslal puk po tvrzeném sklu ze třetiny až na icing.

58:49
    Kacetl zůstává po oddechovém čase na lavičce. Hradec to zkusí v šesti, jelikož Květoň už je také na ledě.

58:48
    Icing Liberec. Hostující lavička využívá vhazování v útočném pásmu a bere si oddechový čas.

58:32
    Liberečtí si celkem zahrávají, když v přesilovce kombinují ve vlastním pásmu.

58:00
    Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty základní hrací doby. Na kotouči jsou domácí.

57:36
    Tři na dva šli domácí. Vampola ale se střelou neuspěl.

57:15
    První liberecký průnik do útočného pásma končí postavením mimo hru.

56:48
    Liberecká lavička si bere oddechový čas.

56:48
    Mountfield si nepohlídal střídání během hry a šest jeho hráčů v poli se zapojilo do hry. To znamená přesilovku pro domácí. Trest odsedí Květoň.

55:58
    Ohromnou šanci měl na hokejce Urban. Toho spoluhráči našli najetého mezi zadáky a on šel sám na Kacetla. Se střelou mezi betony ale neuspěl.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 5. Bulík (Čakajík, Vampola), 7. Vampola (Čutta), 10. Bartek, 14. Urban (Nedvěd), 16. Vampola (Bartek, Nedvěd), 28. Bulíř (Vampola, Filippi) – 12. Mertl (Harant, Kudrna), 20. Červený (Škoda, Ptáček), 32. Kudrna (Harant, Vydarený), 40. Škoda (Červený), 53. Suja (Škoda, Červený), 60. Šimánek (Kudrna, Květoň), 62. Květoň (Frühauf, Ptáček)

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Melicherčík) – Čakajík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Ulrych, Šimek, Čutta – Urban, Nedvěd, Valský – Bartek, Vampola, Bulík – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Jass, Zacha, Víšek.
    Mountfield HK: Kantor (10. Kacetl) – Ptáček, Plášil, Frühauf, Pláněk, Vydarený, Harant, Mikuš – Šimánek, Mertl, Kudrna – Květoň, Langhammer, Tvrdík – Suja, Červený, Škoda – Rousek, Knotek, Švihálek.

Rozhodčí: Jeřábek, Bauer – Barvíř, Blümel.

Diváci: 4 454