Havlíčkův Brod – Havířov 3:2 (kon.) | Motor ČB – Třebíč 5:4 (po pr.) | Mladá Boleslav – Kadaň 0:1 (kon.)
Most – Beroun 3:2 (po pr.) | Benátky n/J – Jihlava 3:4 (po pr.) | Olomouc – Šumperk 2:0 (kon.)
Ústí n/L – Litoměřice 4:3 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
5:4 (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 23.10.2013, 17:30 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Dnešní utkání je u konce. Po vyrovnaném průběhu, kdy se iniciativa vcelku rovnoměrně přelévala z jedné strany na druhou, se Třebíč dokázala dostat alespoň do prodloužení až brankou Laše při powerplay. V nastaveném čase se však uvolnil Antonín Melka a přesnou střelou rozhodl o druhém bodu pro Motor. Ode mne je to z Budvar arény pro dnešek vše, hezký zbytek středečního večera. (20:03:02)

62:55
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto. Při hře 4 na 4 se individuálně uvolnil ANTONÍN MELKA a přečíslení dva na jednoho zakončil přesnou střelou do horního růžku, která znamená pro Motor bod navíc. Bez asistence.

62:21
    Ofsajd poprvé přerušil hru v nastaveném čase.

61:57
    Po křížné přihrávce se ke střele dostal Fořt, ale Halmoši byl na místě.

61:07
    Prodloužení je zatím hodně opatrné, rozdílový bod bude pro oba týmy důležitý.

60:01

Po třetí třetině je stav 4:4 a tento výsledek může mrzet spíše domácí, kteří se v závěrečné periodě probrali a dvěma góly vývoj otočili. Ale Laš při powerplay vyrovnal a čeká nás prodloužení.

60:00

59:40
    Halmoši střelu Laše raději podržel ve své lapačce.

58:59
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč při powerplay vyrovnává. Po nahození Dlapy od modré čáry dorazil kotouč za Halmošiho MAREK LAŠ. Asistence: Ondřej Dlapa.

58:54
    Novák vyhazuje opět pouze na zakázané uvolnění.

58:47
    Falter je na střídačce, hosté hrají v šesti.

58:47
    Icing domácích. Hosté už nemají k dispozici oddechový čas, který si vybrali po čtvrté inkasované brance.

58:30
    Třebíč se usadila v pásmu, ale Motoru se povedlo vyhodit.

57:27
    Hosté jsou kompletní.

57:09
    David Dolníček (TRE) – 10 minut + osobní trest do konce utkání. Hostující kapitán si pustil pusu na špacír a putuje do kabin.

57:00
    Posmyk si nechal lehce nadzvednout hokejku a Vondráček upaloval na Halmošiho, který ho však vychytal.

55:27
    Marek Laš (TRE) – 2 minuty za napadení. Domácí by měly čekat dvě relativně klidně minuty.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 8. Kříž (Kotalík, Melka), 39. Šachl (Semrád), 45. Rob (Kotalík), 47. Kotalík (Rob), 63. Melka – 5. Čuřík (Laš), 19. Fořt (Kaut, Dlapa), 33. Křivohlávek (Raška), 59. Laš (Dlapa)

Banes Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) – J. Novák, Kříž, Posmyk, Boháč, Chmelíř, Prokop, Semrád – Kotalík, Rob, Bárta – Třetina, Melka, Kuchejda – Ferebauer, Přibyl, Vaniš – Ondřej, Šachl, Skuhravý – Prokeš.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Dusík) – Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Bilčík, Čejka, Peroutka – Laš, Dolníček, Čuřík – Fořt, Kaut, Vondráček – Křivohlávek, Raška, Kadela – Čech, Horký, Paták.

Rozhodčí: Pešina, Souček – Šperl, Samuel