Rusko – Finsko 2:3 (kon.) | Česko – Švédsko 2:1 (2:1 po s.n.)
Rusko
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Finsko
Sobota 21.12.2013, 11:00 • Bolšoj Ice Dome, Soči • Euro Hockey Tour

Další utkání budete moci sledovat na onlajnech od 16:00, kdy nastoupí Česká republika proti Švédsku. Ze Soči je to zatím všechno. Já se s vámi loučím a u dalším on-line přenosů napočtenou. (13:15:37)

Rusko v dnešním utkání mělo sice více šancí a vytvářelo na hostujícího brankáře velký tlak, ale i přesto se Finsko dokázalo ubránit i díky výborným zákrokům Atte Engrena. Finsko navíc dokázalo využít v 59. minutě přesilovou hru, což zasadilo Rusům rozhodující ránu. I přes hru bez brankáře se už nepodařilo srovnat, naopak se Finové dostali k další brance. Na tabuli svítila poslední sekunda utkání, když na konečných 2:3 snížil Radulov.

Nejlepším hráče Ruska byl vyhlášen Alexander Radulov.

Nejlepším hráčem Finska se dnes stal Olli Palola.

I přes prohru se domácí fanoušci ještě rozhodli svým hráčům poděkovat velkým potleskem.

60:00

59:59
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusko se přeci jen dostalo při hře bez brankáře alespoň ke snížení. Před brankou se zorientoval nejlépe ALEXANDER RADULOV a puk dostal za záda Engrena.
    Asistence: Ilja Kovalčuk, Alexei Těreščenko.

59:48
    Rusko hraje opět bez brankáře.

59:01
    Finsko právě vstřelilo branku!
    A máme nejspíše rozhodnuto. Rusko tuto přesilovku 6 proti 4 nerozehrálo vůbec dobře, přišlo o puk, a prázdnou branku trefil JUHA-PEKKA HYTÖNEN.
    Asistence: Joonas Kemppainen.

58:52
    Rusko hraje v šesti bez brankáře.

58:52
    Utkání se ale ještě dramatizuje. Finsko si odsedí trest. Koho (FIN), dvě minuty za nedovolené bránění.

Finové velkou výhodu využívají a pravděpodobně rozhodují o dnešním, velmi krutém, osudu pro domácí Rusko. Ti však budou mít nyní minutu a osm sekund trvající přesilovku, nejspíš dvojnásobnou – 6 na 4.

58:30
    Finsko využívá přesilovou hru v pravou chvíli! Velkých zmatků před brankou Ruska využil TEEMU HARTIKAINEN puk dorazil za záda bezmocného Barulina.
    Asistence: Anssi Salmela, Mikko Mäenpää.

58:20
    Finsko drží přesilovkový tlak.

57:39
    Kovalčuk (RUS), dvě minuty za sekání.

57:19
    Finsko se dostalo do útočné třetiny, ale střela Jaakoly šla pouze do betonů Barulina.

56:26
    Finsko drží puk za vlastní brankou a hledá možnosti, aby mohlo rozjet akci k Barulinově brance.

55:34
    Střela Burmistrova nebyl vůbec přesná a určitě nemohla Engrena ohrozit.

54:30
    Popov posunul puk před branku, kde stál Pěřežogin, ale k tomu se nakonec puk nedostal.

Josef Nudera

Dominik Tobola

Branky a nahrávky: 27. Čudinov (Medvěděv), 60. Radulov (Kovalčuk, Těreščenko) – 22. Palola (Jormakka, Koho), 59. Hartikainen (Salmela, Mäenpää), 60. Hytönen (Kemppainen)

Rusko: Barulin (Jerjomenko) – Medveděv, Čudinov, Birjukov, Nikulin, Denisov, Zubarev, Kiselevič, Rjasenskij – Kovalčuk, Šipačov, Radulov – Popov, Těreščenko, Pěrežogin – Tichonov, Burmistrov, Panarin – Averin, Kablukov, Kokarev – Prochorkin.
    Finsko: Engren (Koskinen) – Salmela, Nummelin, Mäenpää, Karalahti, Jalasvaara, Jaakola, Ohtamaa, Hartikainen – Puustinen, Koskiranta, Pesonen – Palola, Koho, Jormakka – Donskoi, Kemppainen, Rajala – J. Sallinen, Hytönen, Huhtala – T. Sallinen.

Rozhodčí: Šír, Fraňo – Sadovnikov, Zacharenko

Diváci: 8851.