Třinec – K. Vary 4:3 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:2 (kon.) | Chomutov – Pardubice 3:4 (kon.)
Liberec – Slavia 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Sparta – Litvínov 5:1 (kon.)
Mountfield HK
2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
HC Kometa Brno
Pondělí 30.12.2013, 18:20Tipsport extraliga

To je ode mě pro dnešek vše a já Vám přeji příjemný zbytek pondělního večera a zítra přežijte bujaré oslavy ve zdraví. Hodně štěstí do Nového roku a u onlajnů z královehradecké metropole zase někdy napočtenou. (21:04:43)

Tak to byla tedy pořádně dramatická koncovka! Hradec si odnášel do třetí třetiny vedení 1:0, ale to na začátku závěrečné části ztratil v rozmezí 43. – 44. minuty, kdy se Kometa postarala o obrat a rázem vedla 2:1. Za necelé dvě minuty však bylo opět vyrovnáno, kdy se prosadil hradecký útočník Michal Tvrdík a hrál se svižný hokej, kterému nechybělo snad nic ze své krásy. To však nebylo vše a za tři minuty od hradeckého vyrovnání se Brno zásluhou Jana Hanzlíka dostalo znovu do vedení, a to si i přes velký tlak Hradce v závěru zápasu pohlídalo.

59:57
    Hradecký kouč si ještě vzal oddechový čas a následuje vhazování po pravé straně Čiliakovy kasy.

59:57
    Těsně před koncem utkání se bude ještě vylučovat. Kometa totiž hrála v šesti. Trest si odsedí Novotný.

59:50
    Burian však vyváží puk mimo ohrožení.

59:34
    Hradec se dostal do útočné třetiny a kombinuje.

59:13
    Hradecká branka je opuštěná, domácí hrají v šesti.

58:51
    Kometa dobře napadá hradeckou rozehrávku.

58:26
    Švihálek střílel po nahození Vydareného, ale puk mířil těsně mimo brněnskou klec.

58:02
    Vhazování lépe dopadlo pro hostující hráče a Brno se dostává ven z pásma.

57:56
    Na buly stojí Švagrovský proti Čermákovi.

57:56
    Kometa si bere oddechový čas. Před ním vyhodila na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat po pravici Čiliaka.

57:55
    Kotouč se nakonec dostal mezi kruhy, kde stál Červený a ten málem nachytal brněnského brankáře na hruškách.

57:41
    Tam o něj bojuje Marha s Kubošem.

57:21
    Pláněk nahodil puk na Čiliaka a ten ho srazil do rohu kluziště.

57:08
    Hradec se pokouší o útočnou vlnu, ale hra je přerušena pro vysokou hůl Rudolfa Červeného.

Filip Červinka

Branky a nahrávky: 24. Švihálek (Mikuš, Mertl), 45. Tvrdík (Švagrovský) – 43. Pivko (Němec, Nosek), 44. Čermák, 48. Hanzlík (Zohorna)

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Harant, Vydarený "C", Pláněk, Mikuš, Jank, Frühauf, Plášil – Dej, Mertl, Knotek – Květoň, Marha, Červený – Švagrovský, Tvrdík, Škoda – Švihálek, Langhammer, Nedvídek. Trenér: Peter Draisaitl.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Klimeš) – Nosek, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – Vondráček, Čermák "C", Hruška – T. Svoboda, Němec, Pivko – Novotný, Koreis, Burian – Mrázek, Zohorna, Wasserbauer. Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Hrubý, Šindler – Bryška, Lučan

Diváci: 6 317