Česko – Lotyšsko 4:2 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 1:0 (kon.) | Kanada – Rakousko 6:0 (kon.)

(11:20:17)

To je z tohoto onlajn přenosu opravdu vše, dnešní olympijský program je však teprve v začátcích. Příjemný zbytek pátečního dne vám přeje Petr Dejnožka.

Statistiky zápasu:

střely: 39:20
    trestné minuty: 8:8
    přesilové hry: 1/4 – 1/4

Česká reprezentace povinné vítězství zvládla a do tabulky si připisuje první bodový zisk. Dnes se ještě v rámci naší skupiny potká Švédsko se Švýcarskem, svěřenci trenéra Hadamczika se dočkají třetího vystoupení zítra právě proti hráčům ze země helvetského kříže.

60:00

59:30
    Nedvěd dobře zapracoval v obranné třetině, naši hokejisté se snaží v samotném závěru udržet kotouč na svých hokejkách.

59:05
    Duel se spíše dohrává, Lotyši již zřejmě pochopili, že na body jim dnešní výkon stačit nebude.

58:47
    Masalskis musel ven z branky téměř až na modrou čáru proti Romanu Červenkovi, jeho prudké vyhození doklouzalo až na zakázané uvolnění.

58:05
    Rozběhly se nám poslední dvě minutky, Eliášova formace kombinuje v útočné třetině daleko od Pavelcovy branky.

57:18
    Česko se ubránilo a po delší době hraje zase v plném počtu.

56:58
    Navíc v oslabení zaútočili čeští hokejisté, Plekanec našel před brankou v přečíslení dva na jednoho volného Romana Červenku! Ten byl sice sám před Masalskisem, avšak v ostrém úhlu, což mu velkou šanci na navýšní vedení nedávalo. Jeho následné zakončení Masalskis zlikvidoval!

56:15
    To nejhorší má česká obrana za sebou, Červenka je na ledě a Češi ve čtyřech.

56:08
    Darzinšova střela byla zblokována, Karsums s dorážkou z ostrého úhlu neuspěl, trefil pouze boční síť.

55:50
    Karsums měl hodně prostoru, jeho střela ale skončila těsně mimo.

55:33
    Lotyši vyhráli vhazování a kombinují.

55:18
    Kanadský kouč na lotyšské lavičce Ted Nolan okamžitě reaguje na nabídnutou šanci oddechovým časem!

55:18
    Tak nyní to bude velmi nepříjemné pro české hokejisty. Za Červenkou míří na trestnou lavici také Marek Židlický (CZE), což znamená to, že Lotyšsko si zahraje 57 sekund přesilovou hru pět na tři!

54:28
    Karsums se krátce po vhazování dostal k nahození, puk poskakoval někde v brankovišti, nakonec ho Pavelec dokázal najít. Následně česká obrana odpaluje kotouč daleko od naší svatyně.

54:15
    Lotyšská pětice nyní dokázala trochu zavařit české defenzívě, Roman Červenka (CZE) musel zatáhnout za záchrannou brzdu, za což obdržel dvě minuty za hákování.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 11. Erat (Krejčí, Hemský), 20. Jágr (Židlický, Plekanec), 28. Voráček (Z. Michálek), 38. Židlický (Hanzal, Nedvěd) – 14. Sprukts (K. Redlihs, Darzinš), 23. Vasiljevs (Pujacs)

Česko: Pavelec (Salák) – Židlický, Šmíd, Kaberle, Rozsíval, Barinka, Z. Michálek, Krajíček – Jágr, Plekanec (C), Červenka – Hemský, Krejčí, M. Michálek – Voráček, Eliáš, Erat – Hanzal, Frolík, Nedvěd – Palát. Trenér: Alois Hadamczik.
    Lotyšsko: Masalskis (Gudlevskis) – Rekis, Ozolinš (C), Kulda, Bartulis, Sotnieks, Pujacs, K. Redlihs, Freibergs – Sprukts, Darzinš, M. Redlihs – Girgensons, Karsums, Daugavinš – Vasiljevs, Indrašis, Keninš – Stals, Cipulis, Pavlovs. Trenér: Ted Nolan.

Rozhodčí: Peel (USA), Ronn (Finsko) – Schräder (Německo), Wheeler (Kanada)