Česko – Norsko 1:2 (0:2 po s.n.) | Kanada – Švédsko 10:1 (kon.) | USA – Itálie 5:1 (kon.)
Rusko – J. Korea 2:3 (2:3 po s.n.)
Kanada
10:1 (4:0, 3:0, 3:1)
Švédsko
Sobota 08.03.2014, 10:00 • Šajba Aréna, Soči • Sledge - paralympiáda

To je z mé strany vše, hezký den. (11:59:21)

Je dobojováno. Kanada potvrdila roli velkého favorita a porazila Švédsko vysoko 10:1. Borci ze zámoří v utkání jasně dominovali a myslím si, že konečný výsledek mluví za vše. Kanada tedy udělala první krůček ke zlatým medailím, ale cesta to bude ještě hodně dlouhá. Švédsko dnes nezískalo ani bod, což se ale očekávalo.

45:00

41:30
    Kanada právě vstřelila branku!
    Tak jsme se dočkali desítky. Jubilejní desátou branku Kanady vstřelil ANTHON GALE. Asistence: Derek Whitson.

40:32
    A vzápětí je tu další branka a Kanada jde do vedení 9:1. Tentokrát se prosadil DOMINIC LAROCQUE. Asistence: Kevin Rempel.

40:12
    Kanaďané se v přesilové hře prosazují. Osmou branku celku ze zámoří vstřelil ADAM DIXON. Asistence: Kevin Rempel.

38:25
    Přesilová hra pro Kanadu. Za držení je vyloučen Marcus Holm.

35:22
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    A pozor, protože první branky se dočkalo Švédsko, které snižuje na 1:7. Kanadského brankáře prostřelil PER KASPERI. Asistence: Niklas Rakos, Niklas Ingvarsson.

30:01
    V brance Švédska dochází ke změně. Nilssona nahradil Jonsson.

30:01

Další třetina začne přibližně v 11:30.

Je za námi druhá perioda. Viděli jsme tři branky a Kanada zvýšila své vedení na 7:0. Švédové bojují, ale kvalita je jednoznačně na straně borců ze zámoří, kteří na ledě dominují. Brankář Kanady St-Amand ještě nemá na svém kontě ani jeden zákrok.

Střely po dvou třetinách:
    Kanada – 22
    Švédsko – 0

30:00

29:45
    Těsně před koncem druhé třetiny se ještě prosazuje GREG WESTLAKE a navyšuje tedy vedení Kanady. Asistence: Adam Dixon.

28:16
    Kanada si zahraje další přesilovou hru. Za hrubost dostal dvě minuty Ulf Nilsson.

27:40
    Kanadská mašina se opět rozjela a je tu další branka. Tu vstřelil GRAEME MURRAY, který tak posílá svůj celek do vedení o šest branek. Asistence: Anthony Gale.

26:47
    Javorové listy se poprvé trefují ve druhé třetině a zvyšují své vedení na 5:0. Do šance se dostal ADAM DIXON, který nezaváhal a prostřelil Nilssona. Asistence: Greg Westlake, Marc Dorion.

23:12
    Je po přesilové hře, protože za hákování je vyloučen Rasmus Lundgren.

Jakub Kopřiva

Branky a nahrávky: 2. Bridges (Whitson), 7. Delaney (Gale, Murray), 13. Gale (McGregor), 14. Larocque (Dixon, Rempel), 27. Dixon (Westlake, Dorion), 28. Murray (Gale), 30. Westlake (Dixon), 41. Dixon (Rempel), 41. Larocque (Rempel), 42. Gale (Whitson) – 36. Kasperi (Rakos, Ingvarsson)

Kanada: St-Amand (Watson) – Dixon, Arsenault, Murray, Whitson, Gemmell – McGregor, Gale, Delaney, Westlake, Bridges, Bowden, Rempel, Dorion, Larocque, Ludwig
    Švédsko: Nilsson (31. Johnsson) – Ingvarsson, Lundgren, Holm, Hedberg, Wistrand – Kasperi, Rakos, Olsson, Ojala, From, Silvstrand Olsson, Andersson

Rozhodčí: Hegle – Heltman, Judakov