Washington – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Ottawa – Nashville 3:4 (po pr.) | Tampa – Arizona 3:4 (0:1 po s.n.)
Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Calgary – Los Angeles 2:3 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:3 (kon.)
Vancouver – NY Islanders 4:7 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
HC Dukla Jihlava
Úterý 11.03.2014, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Play-off Chance ligy

Ze zimního stadionu je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera. (20:15:04)

Hokej na olomouckém zimním stadionu se musel fanouškům líbit. Důrazné hře nechybělo ani mnoho šancí, šťastnějšími byli ovšem znovu domácí, kteří o svém vítězství rozhodli dvěma trefami v poslední třetině po tom, co přesnou mušku prokázali Rostislav Marosz a Denis Kindl . Za stavu 2:0 pro Olomouc se tak série přesouvá v pátek do Jihlavy.

60:00

59:48
    Utkání už se dohrává v útočném pásmu Olomouce.

59:30
    Ještě půl minuty před koncem nastřelil Štěpánek tyčku, ani napodruhé Vošvrdu nepřekonal, ten zasahoval už vleže. Poté se do sebe u olomoucké branky pustilo pár hráčů. Krotit je znovu museli rozhodčí.

59:24
    A Štebih podruhé. Tentokrát však trefil jen připraveného Vošvrdu.

59:20
    Štebih to zkoušel už od modré, jeho nahození Vošvrda kryje.

Malec (JIH) a Švaňhal (OLO) současně vyloučeni na dvě plus dvě minuty za hrubost. Malec vyfasoval navíc ještě osobní trest.

55:12
    V obranném pásmu Olomouce se do sebe pustili olomoucký Švaňhal a jihlavský Malec. Malec v šarvátce přišel o helmu i rukavici, bitku dvou hráčů musel zastavit až rozhodčí.

56:50
    Do útoku spěchal sám Ostřížek, dobruslil ho však Pekr, kterému Ostřížek za modrou přenechal puk. Pekr se ale k zakončení nedostal. O chvíli později dvojice útočníku netrefila branku.

55:38
    Olomouc právě vstřelila branku!
    DENIS KINDL několikrát zkoušel prostřelit Ritticha, povedlo se mu to ale až napotřetí. Po návratu z trestné vyrazil do útoku, nejprve trefil jen tyčku, poté si za jihlavskou brankou vzal puk a za pomoci tyčky překonal Ritticha. Bez asistence.

55:13
    Zemanova střela z vrcholu kruhu byla příliš vysoká.

54:22
    Do útoku vyrazili Ostřížek se Selingrem na krátké vzdálenosti si vyměnili puk a Selingr z levého kruhu střílel, Rittichovu branku ale minul o dobrý metr.

53:49
    Kohouti se osvobodili a oba týmy střídají.

53:14
    Kindl (OLO) vyloučen na dvě minuty za hrubost. Jihlava tak má v krátkém sledu k dispozici další početní výhodu.

53:01
    Jihlavští nadále před olomouckou bránou, tentokrát proti střeleckému pokusu zasáhl Vošvrdův beton.

52:43
    Po závaru před brankou přerušil Vošvrda hru.

52:04
    Jihlava se žene za srovnáním, hosté se usadili v pásmu a aktivní Důras trefil pouze boční síťku Vošvrdovy klece.

51:22
    Hubáček z pravého kruhu netrefil olomouckou branku, jeho střela se odrazila od mantinelu k olomouckým hráčům a ti se osvobodili.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 9. Staněk (Knotek), 49. Marosz, 56. Kindl – 31. Důras (Hubáček)

HC Olomouc: Vošvrda (Halász) – Kadela, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Janáček – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Vodný.
    HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Dobrovolný, Zadražil, Mocek, Podlipník, Štebih, Jaroš – Čachotský (C), Zeman, Prokš – Důras, Hubáček, Seman – Velecký, Kuřítko, Haluza – Štěpánek, Malec, Jícha.

Rozhodčí: Čech, Blecha – Čížek, Kis