Ludogorec – Valencia 0:3 (kon.) | Porto – Neapol 1:0 (kon.) | Basilej – Salzburg 0:0 (kon.)
Alkmaar – Machačkala 1:0 (kon.) | Lyon – Plzeň 4:1 (kon.) | Sevilla – Real Betis 0:2 (kon.)
Tottenham – Benfica 1:3 (kon.) | Juventus – Fiorentina 1:1 (kon.)
Olympique Lyon
4:1 (1:1)
FC Viktoria Plzeň
Čtvrtek 13.03.2014, 21:05 • Stade de Gerland, Lyon • Evropská liga

Plzeň bude muset při odvetě doma vyhrát 3:0 nebo lépe, aby si zajistila postup, výsledek 4:1 pro českého mistra by pak poslal zápas do prodloužení. Bude to nesmírně těžké, ale Plzeň už několikrát ukázala své kvality a schopnosti.

Pro dnešek se s vámi loučím a budu se těšit za týden u odvety, která snad dopadne pro českého zástupce příznivěji. (23:07:17)

Fauly: 4 – 17

Tak druhý poločas Plzni absolutně nevyšel. Lyon se v něm dokázal třikrát prosadit a zcela tak vymazal tu obdrženou branku, která ještě za vyrovnaného stavu dávala větší šance Západočechům. Vysoká produktivita domácích vyústila krátce po pauze v rozdílovou branku Alexandra Lacazetta, na něhož navázal z podobné pozice o osm minut později Arnold Mvuemba. Oběma hráčům nestál v cestě už nikdo jiný než Bolek, s čímž si dovedli mistrně poradit. Zmar Plzeňských pak dokonal svou druhou brankou Gueïda Fofana, který se trefil utaženou placírkou z prvního doteku na bližší tyč.

90+3
    Limberského centr ale hosté dokázali odvrátit.

90+3
    Plzeň má čas ještě na jednu akci.

90+2
    Čišovský vybojoval balon, vzápětí o něj ale přichází.

90+1
    Tecl si stáhnul ze vzduchu Hubníkův centr, vystřelit ale nedokázal a přihrávku na volného spoluhráče mu zablokoval Gonalons.

90+1
    Nastavují se tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Teď může Viktoria vyrazit dopředu.

89
    Tecl na Kovaříkův centr o malý kousek nedosáhl a následná střela Hejdy z obtížné pozice minula branku francouzského týmu. Plzeňané se ale dostali k zakončení po dlouhé době.

88
    Posledních dvacet minut skutečně není reklamou na fotbal.

88
    Ďuriš byl teď na půlící čáře zcela evidentně faulovaný, rozhodčí Lahoz ale zůstává ledově klidný.

87
    Limberského centr mířil za obranu na Tecla, ten se ale k míči přes Biševace neprotlačil.

86
    Fofana opět faulován. Tentokráte Teclem, který už byl možná trochu frustrován z toho, jak se zápas vyvíjí.

85
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mouhamadou Dabo, přichází Bakary Koné.

85
    Bolek se dostal pod tlak při rozehrávce, nakonec ale nebezpečí odkopem zažehnal.

84
    Pasivní výkon domácích je teď naprosto pochopitelný. Případný gól Plzně by s postupovými šancemi mohl zamíchat.

83
    Na hřišti panuje pořád stejný obrázek. Lyon si přihrává po zemi a viktoriáni běhají bez míče.

Marek Kratochvíl

Branky: 12. Fofana (Mvuemba), 53. Lacazette (Malbranque), 61. Mvuemba (Malbranque), 70. Fofana (Lacazette) – 3. Hořava (Kovařík)

Karty:   19. Biševac (LYO), 60. Gonalons (LYO) – 28. Kolář (PLZ), 50. Hubník (PLZ), 60. Kovařík (PLZ)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:3.
    Olympique Lyon: Lopes – Lopes, Biševac, Umtiti, Dabo (85. Koné) – Fofana, Gonalons (C), Malbranque (69. Tolisso), Mvuemba – Lacazette (82. Gomis), Briand.
    Náhradníci: Vercoutre – Koné, Ferri, Danic, Tolisso, Gomis, Njie.

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Hubník, Procházka, Čišovský, Limberský – Petržela (82. Ďuriš), Hořava, Kolář (73. Bakoš), Horváth (C) (74. Hejda), Kovařík – Tecl.
    Náhradníci: Pavlík – Hejda, Řezník, Hrošovský, Ďuriš, Wágner, Bakoš.

Rozhodčí: Lahoz – Devis, Rodriguez – Gómez, Hernandez (všichni Špan.)