3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Středa 02.04.2014, 19:00 • O2 Arena, Praha • Play-off KHL

To je pro dnešek z O2 Areny vše. Děkuji vám za pozornost a u dalšího hokejového přenosu na Onlajny.com se budu těšit na shledanou! (21:21:25)

Vše načal v 15. minutě Ondřej Němec, který nechytatelnou ranou využil přesilovku, o 45 sekund později ho napodobil Jakub Klepiš. Třetí gól vsítil dvě minuty před koncem po individuální akci Niko Kapanen a Lev tak zvítězil 3:0. Velkou zásluhu na vítězství nese také bezchybný brankář Petri Vehanen.

Tak to vyšlo! Prokletí O2 arény je prolomeno a lvi se ujali vedení 1:0 ve finálové sérii!

60:00

59:56
    Řepík už jen kontroluje čas a ještě jednou střílí mimo.

59:35
    Liv drží soupeře v pásmu.

58:07
    Geoff Platt (JAR) je za úder do oblasti hlavy a krku potrestán dvěma minutami, navíc vyfasoval ještě osobní desetiminutový trest.

58:02
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Lvi jsou velmi blízko! NIKO KAPANEN se prodral až před Sanforda, kde nejdříve střílel, po zákroku brankáře Lokomotivu se snažil ještě dorážet. Puk se odrazil mezi Sanfordovy betony a je to 3:0! Bez asistence.

57:45
    Birner střílí v protiútoku, Sanford vyrazil puk betonem.

57:25
    Hosté ale stále útočí, až teď dostal puk na chvíli z pásma Řepík.

56:53
    Lev je v pěti!

56:39
    Vehanen chytá střelecký pokus Jakovleva. Vhazuje se po jeho pravici.

56:26
    O'Byrne teď vložil hůl do přihrávky hostů a osvobodil lvy.

55:56
    A znovu je puk mimo obranné pásmo domácích.

55:27
    Další střela Gorchova a zákrok Vehanena, po kterém Němec odpálil puk přes všechny čáry.

54:56
    Vehanen chytá Gorchovovu střelu od modré.

Oddechový čas pro hosty.

54:52
    Pomáhá jim k tomu dnes již potřetí Michal Ševc (LEV), který je vyloučen na dvě minuty za hákování.

54:33
    Lokomotiv je kompletní a může se tak nadechnout k závěrečnému náporu.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 15. Němec (Kapanen, Gragnani), 15. Klepiš (Ševc), 59. Kapanen

Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Zackrisson, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Klepiš – Matai
    Lokomotiv Jaroslavl: Sanford – Jakovlev, Kronwall, Višněvskij, Holos, Vasiljev, Ljubuškin, Pašnin, Gorochov (C) – Averin, Apalkov, Plotnikov – Platt, Petrov, Černikov – Konkov, Kartajev, Galimov – Musatov, Sprukts, Redlihs

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Michel, Šichanov