Everton – Crystal Palace 2:3 (kon.) | Manchester City – Sunderland 2:2 (kon.)
Manchester City
2:2 (1:0)
Sunderland AFC
Středa 16.04.2014, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League

Pro tuto chvíli je to ode mě vše. Věřím, že jste se u dnešního dramatického zápasu Barclays Premier League bavili stejně jako já. Příjemný zbytek večera Vám přeje komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou. (22:43:21)

Martin Atkinson odpískal konec zápasu, v němž si Sunderland odváží z Etihad Stadium po skvělém comebacku cenný bod, zatímco Manchester City o dva přišel a společně s nimi zřejmě i o šanci na zisk mistrovského titulu. Již ve druhé minutě se prosadil Fernandinho a pro City vypadalo vše dobře, jenže v závěru zápasu dvakrát dokonale zafungovala spolupráce Giaccheriniho s Wickhamem a Sunderland vedl do 88. minuty 2:1. Vzápětí ale nedokázal udržet Vito Mannone střelu Samira Nasriho a po jeho velké chybě se nakonec body dělily. Konečný výsledek. Manchester City 2 Sunderland 2.

90+4
    Adam Johnson se snažil míč prostrčit do šestnáctky na Scocca, jeho přihrávka ale byla vystižena.

90+3
    Connor Wickham se mohl řídit do šance a pokusit se dovršit hattrick, jeho postup vpřed ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

90+2
    Žlutou kartu dostává Pablo Zabaleta (Manchester City).

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90
    Samir Nasri mohl poslat City zpět do vedení poté, co se dostal na značce pokutového kopu o draženému míči, jeho následná střela ale skončila těsně nad břevnem!

89
    Dokáže Manchester City otočit zápas zpět na svou stranu?

88
    Manchester City právě vstřelil branku!
    SAMIR NASRI vykřesává naději pro Manchester City na plný bodový zisk a vyrovnává na 2:2!! Stefan Jovetič ustál na pravé straně šestnáctky souboj a poté zpětnou přihrávkou našel Samira Nasriho, jehož následnou přízemní střelu Vito Mannone nedokázal udržet a míč zapadl k levé tyči.

88
    Edin Džeko upadl v šestnáctce k zemi, píšťalka Martina Atkinsona ale zůstala němá.

87
    James Milner nedokázal odcentrovat na pravém křídle a z útoku Manchesteru City nic nebylo.

87
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Jack Rodwell.

86
    Manuel Pellegrini připravuje poslední střídání. Do hry už je připraven Jack Rodwell.

85
    Vito Mannone si snadno poradil s centrem Citizens a mohl uklidnit hru.

84
    Akci Manchesteru City šly nyní rapidně dolů a jeho fanoušci jako by ani nechtěli věřit tomu, co se stalo.

83
    Sunderland právě vstřelil branku!
    CONNOR WICKHAM dokonává dílo zkázy a Sunderland vede na Etihad Stadium sedm minut před koncem 2:1!! Black Cats rozehráli bleskový protiútok, po kterém Emanuele Giaccherini roztáhl hru krásnou přihrávkou doprava na nabíhajícího Connora Wickhama, jenže následně zatáhl míč do šestnáctky a přesnou přízemní střelou zamířil k bližší tyči.

83
    Nasriho centr byl odvrácen a Manchester City měl k dispozici rohový kop, z něhož ale nedokázal nic vytěžit.

Tomáš Reiner

Branky: 2. Fernandinho (Agüero), 88. Nasri (Jovetić) – 73. Wickham (Giaccherini), 83. Wickham (Giaccherini)

Karty:   90+2. Zabaleta (MAC) – 32. Borini (SUN), 65. Alonso (SUN)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 9:8.
    Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Kolarov – Milner, García, Fernandinho (87. Rodwell), Nasri – Agüero (57. Jovetić), Negredo (69. Džeko).
    Náhradníci: Pantilimon – Richards, Lescott, Clichy, Rodwell, Džeko, Jovetić.

Sunderland AFC: Mannone – Vergini, O´Shea, Brown, Alonso – Borini (69. Scocco), Larsson (68. Giaccherini), Cattermole, Colback, Johnson – Wickham.
    Náhradníci: Ustari – Ba, Giaccherini, Mavrias, Altidore, Scocco, Agnew.

Rozhodčí: Martin Atkinson. Asistenti: S. Child, P. Kirkup. Čtvrtý rozhodčí: M. Jones

Diváci: 47046