Tampa – Montreal 4:5 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 4:3 (kon.) | Anaheim – Dallas 4:3 (kon.)
Anaheim Ducks
4:3 (3:0, 1:2, 0:1)
Dallas Stars
Čtvrtek 17.04.2014, 04:17 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL

Z prvního utkání mezi Anaheimem a Dallasem je to tedy vše. Přeji vám příjemný zelený čtvrtek a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou. (07:05:47)

Československá stopa v utkání:

Do utkání nezasáhnul žádný český či slovenský hráč.

Dnešní utkání sledoval 17 294 diváků.

Anaheim nakonec dokázal ve třetí třetině uhájit své vedení, které se mu v od konce druhé části postupně začalo snižovat a ve třetí třetině přiblížil Stars na rozdíl jediné branky svou tečí Seguin. Hokejisté Dallasu se však už na více nezmohli, a tak může svěřence Lindyho Ruffa hodně mrzet nevydařená první třetina, ve které stříleli branky pouze Ducks.

Střelec vítězné branky utkání: Matt Beleskey.

Stav série: 1:0

60:00

59:54
    Stars neudrželi kotouč ve svém útočném pásmu, a tak je už jasné, že první utkání nakonec Ducks dovedou do vítězného konce.

59:44
    Goligoski vystřelil další střelu od modré, se kterou trefil Getzlafa přímo do obličeje, a tak hlavní rozhodčí přerušují hru.

59:37
    Stars jsou však zpět ve svém útočném pásmu.

59:25
    Winnik dokázal posunout kotouč do středního pásma.

59:22
    Goligoski vystřelil od modré a jeho střela nakonec mířila za bránu Ducks, ale Andersen svým pohybem vykotvil bránu, a tak se bude vhazovat v obranné třetině Ducks.

59:10
    Stars hrají v šesti!

58:57
    Stars se usadili v útoku.

58:41
    Stars nahodili kotouč do svého útočného pásma.

58:16
    Naopak teď mohli na druhé straně přidat pátou branku domácí. Nejdříve se do zakončení z pravého kruhu dostal Perry a Lehtonen si proti jeho střele dokázal dobře vyjet a kotouč vyrazil na Getzlafa, kterého však brankář Stars také následně vychytal.

57:27
    Tak to bylo možná největší šance, která už mohla skončit vyrovnávající brankou! Kotouč se odrazil postupně až mezi kruhy na Eakina, který byl sice bráněn domácím hráčem, ale útočník Dallasu se přece jenom dostal do zakončení, které však Andersen dokázal zneškodnit.

57:05
    Stars teď navíc poslali puk až na zakázané uvolnění, a tak se hra přesune až před jejich branku.

56:48
    Dallas však Ducks obral o kotouč a následně se pokusil o svou útočnou akci, ale tentokrát to hostům nevyšlo.

56:18
    Anaheim se však velice rychle dostal do svého útočného pásma, kde zatím domácí hokejisté kombinují.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 2. Palmieri (Bonino, Winnik), 13. Getzlaf (Beleskey), 20. Perreault (Maroon, Getzlaf), 30. Beleskey (Beauchemin, Sëlänne) – 37. Ja. Benn (Sceviour, Chiasson), 39. Sceviour (Eakin, Jo. Benn), 54. Seguin (Daley, Ničuškin)

Anaheim Ducks: Andersen (Hiller) – Lindholm, Beauchemin, Fowler, Lovejoy, Allen, Robidas – Beleskey, Getzlaf, Perry – Silfvelberg, Koivu, Cogliano – Winnik, Bonino, Palmieri – Maroon, Pereault, Sëlänne.
    Trenér: Bruce Bodreau.

Dallas Stars: Lehtonen (Thomas) – Daley, Goligoski, Nemeth, Jo. Benn, Rome, Gončar – Ja. Benn, Seguin, Ničuškin – Roussel, Eakin, Garbutt – Cole, Fiddler, Sceviour – Whitney, Horcoff, Chiasson.
    Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Lee, St. Laurent – Cameron, Murphy.

Diváci: 17 294