Česko – Norsko 5:1 (kon.) | Slovensko – Francie 2:4 (kon.)
Berani Zlín
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 17.04.2014, 18:20 • ZS Luďka Čajky • Generali play off Tipsport extraligy

První finálový duel mezi Zlínem a Kometou je u konce. Vyprodaný ZS Luďka Čajky dnes sledoval jednoznačnou výhru domácích v poměru 3:0. Kometa dnes neodehrála narozdíl od domácích vůbec dobrý duel a nepovedlo se ji vstřelit ani korigující branku. Značný podíl měl na výhře domácích fantastický Libor Kašík, který si připsal i čisté konto. Série pokračuje zítra druhým duelem opět v 18:20. (20:42:07)

60:00

59:45
    Zámorského střela od pravého mantinelu končí v moci Jiřího Trvaje.

59:37
    Do útoku se ještě vydává Holík s Čechem.

59:05
    Dnešní utkání sleduje vyprodaný Zimní Stadion Luďka Čajky.

58:20
    Kubiš našel prudší přihrávkou unikajícího Oldricha Kotvana z trestné lavice. Domácí obránce ale nedokázal zkrotit neposedný kotouč a z další zajímavé šance domácích sešlo.

57:49
    Libor Kašík je dnes jednoznačným hrdinou domácího celku. Brankář Zlína zneškodnil tutovou dorážku Tomáše Svobody do odkryté branky.

57:19
    Kometě se dnes nedaří vůbec nic a vyjímkou není ani tato početní výhoda.

56:40
    Kempného nahození se sneslo před branku Zlína, kde Jakub Svoboda nedosáhl na kotouč a Veselý toho využil, aby osvobodil svůj celek.

56:14
    Na opačné straně se ale už faul píská. Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty podražení. Kometa má šanci vstřelit alespoň čestný gól. Na obrat už hostům moc času nezbývá.

55:29
    Dujsík poslal za brankou Brna k ledu Ondráčka, rozhodčí nevylučují a Kometa míří dopředu.

54:50
    Jakub Svoboda má svůj trest za sebou a Kometa hrajé také v plném počtu.

53:39
    Veselý s Honejskem teď předvedli hokejovou parádu, když si několikrát vyměnili kotouč. Lehoučká dorážka prvního jmenovaného ale skončila na betonu pozorného Trvaje.

53:10
    Köhler je zpátky na ledě, začíná přesilovka domácích.

52:40
    Přesilovka Komety končí předčasně, Jakub Svoboda (KOM) 2 minuty za krosček. Bude se hrát 23 vteřin 4na4 a poté začne přesilovka Zlína.

52:18
    Čajánek zabojoval ve vlastním pásmu a vyhodil puk na branku Trvaje.

51:40
    Balaštík opustil trestnou lavici a Zlín je ve čtyřech.

51:28
    Kašík výborně zlikvidoval dorážku Čermáka a domácím se podařilo dostat kotouč do bezpečí.

51:03
    Bedřich Köhler (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění. Kometa bude hrát něco přes půl minutky přesilovou hru pět proti třem.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 7. Marušák (Leška, Köhler), 15. Balaštík (Köhler, Zámorský), 36. Honejsek (Melenovský)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Zámorský, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček
    HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Žižka, Miller, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Dujsík – Pivko, Čermák, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Koreis, J. Svoboda – Burian, Mrázek, Vondráček – Raška

Rozhodčí: Šindler, Jeřábek – Gebauer, Lederer

Diváci: 7 000 (vyprodáno)