Metallurg Magnitogorsk
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Lev Praha
Pátek 18.04.2014, 15:00 • Metallurg Ice Arena • Play-off KHL

To je z dnešního utkání vše. Přeji vám příjemný večer a u onlajnů opět na shledanou. (17:08:12)

Je dobojováno! Po skvělém výkon si Pražané připisují výhru v úvodním duelu finálové série play-off. Jedna branka v každé třetině znamenala pro lvy jediné – jako první dokázali vyhrát úvodní zápas série nad Metallurgem. Pražané tak vedou v sérii 1:0 a jen těžko si mohli přát lepší začátek v boji o Gagarinův pohár! Druhou výhru mohou přidat v neděli.

60:00

59:00
    Do konce utkání již zbývá poslední minuta, kterou lvi odehrají v oslabení, ovšem již to vypadá pro Pražany velice nadějně.

58:39
    Na trestnou lavici ještě v závěru míří Petr Vrána za podražení.

58:16
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto! Power-play domácím nevyšlo, když ztratili puk a nechali Novotného poslat puk z vlastní třetiny. Kapitán následně našel pasem JUSTINA AZEVEDA, který přejel přes červenou čáru, aby z toho nebyl icing, a zkusil vystřelit. Trefil přesně a lvi mohou slavit třetí branku. Asistence: Jiří Novotný, Patrik Zackrisson.

58:11
    Košečkin jede ven z brány! Domácí jsou v šesti.

57:39
    Metallurg se nemůže usadit v útoku, Pražané zatím závěr zvládají skvěle. Vydrží to až do konce a připíší si první výhru?

56:49
    Lvi zase brání velice pečlivě a posílají puk pryč z nebezpečné zóny.

56:06
    Hosté dobře napadají a Metallurg může rozhehrát jen s velkými obtížemi, což hodnotí domácí fanoušci pískotem.

55:27
    Po zásahu Petriho Vehanena může za brankou rozehrát Ševc, který také našetřil několik sekund.

55:08
    Finský gólman ukryl další nahození na jeho branku.

54:48
    Mozjakin s Kovářem opět ukazují, proč jsou nejobávanější lajnou KHL. Branka z toho ale není, Vehanen byl pozorný.

53:50
    Thörnberg v útoku získal puk, chtěl ještě nahrát Vránovi. Pas ale domácí zastavili.

53:00
    Azevedo přerušil další útočné snažení domácích a posílá puk do středního pásma.

52:27
    Ofsajd Metallurgu znamená po dlouhé době přerušení hry.

51:54
    Cingel si chtěl počkat na ideální chvíli pro pas, nakonec ale čekal moc dlouho a nic z toho nebylo.

51:15
    Hraje se dlouho bez přesrušení, Metallurg ale ani teď není aktivnější.

50:38
    Thörnberg navíc velice dobře napadá v útoku rozehrávku domácích.

David Soumar

Branky a nahrávky: 14. Ševc (Azevedo), 25. Vrána (Sekáč), 59. Azevedo (Novotný, Zackrisson)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Birjukov, Antipin, Chabarov, Těreščenko, Ibragimov, Lee, Maleňkich – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Potěchin, Kazijonov, Pare – Junkov, Kosov, Platonov – Malinovskij, Osala, Brent – Timkin.
    Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Ullström, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.

Rozhodčí: Bulanov, Kulakov – Birin, Zacharenkov