NY Rangers – Philadelphia 4:1 (kon.) | St. Louis – Chicago 4:3 (po pr.) | Colorado – Minnesota 5:4 (po pr.)
San Jose – Los Angeles 6:3 (kon.)
St. Louis Blues
4:3 (2:3, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:0, 1:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 18.04.2014, 02:10 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký páteční den. (06:51:09)

Dnešní utkání sledovalo 19 423 diváků.

Vítěze utkání dnes přineslo až třetí prodloužení, ve kterém se hned z první akce dokázal přesně trefit Steen a rozhodl o tom, že St. Louis dnes vyhraje 4:3 a ujme se v sérii vedení. Chicago bude dnešní prohra velmi bolet, protože vedlo ještě minutu před koncem základní hrací doby a v prodlouženích mělo dost šancí na to, aby se dnes radovalo ono samo.

Střely na branku: 52 – 42.

Stav série: 1:0.

100:26
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Dnešní velmi dlouhé utkání je u konce. Vítězem klání se stává domácí St. Louis, když Ott našel před brankovištěm volného ALEXANDERA STEENA, který vystřelil z první a trefil se přesně k pravé tyči – 4:3. Asistence: Steve Ott, David Backes.

100:01
    Začalo třetí prodloužení.

O vítězi dnešního utkání nerozhodlo ani druhé prodloužení. První velkou šanci v něm měl Pietrangelo, který z výhodné pozice nedokázal trefit skákající kotouč, když už měl před sebou prázdnou branku. O chvíli později uháněl sám na Millera Sharp, ale ten se svojí střelou mezi betony neuspěl. Z tohoto důvodu bude následovat přibližně v 6:38 třetí prodloužení.

Střely na branku: 50 – 42.

100:00
    Druhé prodloužení skončilo.

99:31
    V poslední minutě se hraje velmi opatrně. Pravděpodobně uvidíme třetí prodloužení!

98:41
    Na modré čáře napřáhl Bouwmeester a tvrdou střelou ohrozil branku. Crawford jeho pokus vyrazil vedle branky.

97:20
    Domácí obraně ujel Sharp, který uháněl sám proti Millerovi. Jako zakončení zvolil střelu mezi betony, ale brankář St. Louis dokázal kotouč vyrazit.

96:36
    Bickell to zkoušel z levého kruhu přes obránce, ale Miller jeho střelu po ledě dokázal zastavit.

96:04
    Na ledě to začíná jiskřit, když se do sebe málem pustili Shaw s Tarasenkem.

95:33
    Leopoldova střela od modré čáry skončila na bránicím hráči Chicaga.

95:15
    Crawford zachytil nahození od levého mantinelu do lapačky a raději přerušil hru.

94:42

94:01
    Rozhozená obrana Chicaga v čele s Crawfordem byla již překonána, ale Pietragelo před brankoviště promáchl volný kotouč. Mohlo být rozhodnuto.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 5. Cracknell (Lapierre, Porter), 16. Tarasenko (Shattenkirk, Jackman), 59. Schwartz (Roy), 101. Steen (Ott, Backes) – 12. Oduya (Saad, Toews), 15. Seabrook (Versteeg, Leddy), 19. Kane (Toews, Seabrook)

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Leopold – Steen, Backes, Ott – Tarasenko, Sobotka, Schwartz – Reaves, Roy, Morrow – Cracknell, Lapierre, Porter
    Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Versteeg, Toews, Saad – Hossa, Handzuš, Sharp – Kane, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Bollig

Rozhodčí: Joannette, Pollock – Heyer, MacPherson

Diváci: 19 423