1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Montreal Canadiens
Sobota 19.04.2014, 01:10 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • Play-off NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne. (03:52:20)

Stav série je tedy 0-2. Nyní se vše stěhuje do Montrealu. Tampa si jistě bude chtít vzít své ztracené zápasy zpět.

Trestné minuty: 27 – 15

Je dobojováno. Montreal ve třetí třetině ještě navýšil své vedení až na rozdíl 4 branek. Domácí se svého úspěchu dočkali až dvě minuty před koncem, když využili nabídnutou přesilovku. Nutno říci, že Montreal vyhrál zaslouženě, protože domácí téměř do ničeho nepustil.

60:00

59:40
    Branka domácích je sice prázdná, ale hosté se o střelu jejím směrem ještě nepokusili.

59:15
    Domácí to ještě zkouší se šesti bruslaři.

59:00
    Poslední minuta do konce třetí třetiny.

58:01
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak se to Montrealu nepovedlo, Tampa využívá přesilovku. Mezi kruhy dostal dostatek prostoru ke střele TEDDY PURCELL, jeho střela mířila na vyrážečku. Price měl o vteřinku pomalejší reakci a puk se tak dostal do sítě. Asistence: Victor Hedman, Valtteri Filppula.

57:20
    Netrvalo to dlouho. Lars Eller (MTL) zahákoval Richarda Pánika a bude na lavici hanby trnout, jestli jeho spoluhráči pomohou Pricemu vybojoval první nulu v tomto play-off.

57:15
    Oba týmy jsou v plném počtu, ale na jak dlouho?

56:25
    Brewer se elegantním manévrem zbavil Paciorettyho. Jeho nahrávka přes celou šíři hřiště však již tak přesná nebyla.

55:48
    Podle rychlosti hry se utkání již pouze dohrává, Tampa rezignovala na to, aby se s výsledkem snažila něco udělat.

55:09
    Pokračovat se bude ve 4 na obou stranách.

55:09
    Nakonec je vyloučen Thomas Vanek (MTL) na 2 minuty za hrubost. Cedric Paquette (TBL) na 2 minuty za krosček. Paquette byl navíc vyloučen do konce utkání.

55:09
    Paquette se snažil vyprovokovat k nějaké činnosti Vaneka. Sudí to zaregistrovali a oba kohouty od sebe oddělili.

David Sochor

Branky a nahrávky: 59. Purcell (Hedman, Filppula) – 23. Desharnais (Subban, Pacioretty), 31. Bourque (Vanek, Subban), 52. Gallagher, 55. Bourque (Eller)

Tampa Bay Lightning: Lindback (52. Gudlevskis) – Gudas, Carle, Hedman, Salo, Brewer, Kostka, Šustr – Stamkos, Johnson, Killorn – Callahan, Filppula, Pánik – Purcell, Thompson, Kučerov – Brown, Paquette.
    Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Jemelin, Markov, Subban, Gorges, Weaver, Bouillon – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Prust – Gionta, Eller, Bourque – Bournival, Briere, Weise.

Rozhodčí: Peel, Rooney – Driscoll, Shewchyk

Diváci: 19 204