Tampa – Montreal 1:4 (kon.) | Boston – Detroit 0:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 3:2 (kon.)
St. Louis – Chicago 4:3 (po pr.)
St. Louis Blues
4:3 (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Sobota 19.04.2014, 21:00 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (00:41:12)

Roman Polák (STL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:15

St. Louis doma vedlo po první třetině 2:0, hrálo lépe, a mělo tak skvěle vykročeno k vítězství. Chicago ale obraz hry dokonale otočilo, což se brzy projevilo i na skóre. Postupně se o obrat postarali tři obránci – Keith, Seabrook a Rozsíval. Blues museli odvolat Millera z brány, 6 vteřin před koncem tak mohl srovnat Tarasenko.

Rozhodlo se v prodloužení. Toews dostal dvě minuty za hákování, Blues přesilovku nevyužili. 46 sekund poté ale po přihrávkách dvou Čechů – Poláka a Sobotky – mohl srovnat ranou od levého mantinelu bek Jackman.

St. Louis Blues i ve druhém domácím utkání dokonává senzační obrat, a nad Chicagem Blackhawks tak vede 2:0 v sérii.

65:50
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Senzace ze strany St. Louis je dokonána. Od levého mantinelu napálil puk na bránu BARRET JACKMAN, puk prošel, velmi smolně, mezi betony brankáře Chicaga. Crawford, pravda, mnoho neviděl, troufnu si ale tvrdit, že se tato branka dala chytat. Jedním dechem je ale třeba dodat, že i dnes patřil Crawford k oporám hostů v neobvyklém utkání. Nyní ale kapituluje. Asistence: Roman Polák, Vladimír Sobotka.

65:16
    Hosté jsou v pěti, stále ale pod velkým tlakem.

64:33
    Blackhawks zatím brání pozorně, oslabení zvládají.

63:56
    Hosté jeli dva na jednoho, Keithova střela je ale zblokovaná nad.

63:29
    Hosté ale dostávají puk do středního pásma.

63:06
    Toews dostává dvě minuty za vysokou hůl. Rozhodnou domácí v přesilovce?

62:12
    Následují buly po pravici Crawforda.

61:24
    Crawford vyráží pokus hostů z úhlu, hra se ubírá na druhou stranu.

60:43
    Sobotka je opět na ledě, je velké štěstí, že po ataku soupeře je koleno českého forvarda v pořádku.

60:13
    Crawford chytá nástřel z levého kruhu a přerušuje hru. Oba týmy jsou již v plném počtu.

60:01

Dovolím si zmínit osobní poznatek – lepší hokej z dílny NHL jsem v aktuální sezoně neviděl, play off i letos nabízí senzační podívanou. Chicago otočilo z 0:2 na 3:2 a s Blackhawks to vypadalo velmi dobře. St. Louis ale přidalo na tempu a 6 sekund před koncem základní hrací doby srovnalo gólem Tarasenka. Atmosféra ve Scottrade Center nemůže být lepší. Stejně jako v prvním zápase série, i tentokrát se bude prodlužovat.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 8. Porter (Leopold, Shattenkirk), 20. Shattenkirk (Sobotka, Schwartz), 60. Tarasenko (Pietrangelo, Shattenkirk), 66. Jackman (Polák, Sobotka) – 38. Keith (Versteeg, Seabrook), 45. Seabrook (Saad, Oduya), 47. Rozsíval (Saad)

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Leopold – Steen, Backes (C), Ott – Tarasenko, Sobotka, Schwartz – Reaves, Roy, Oshie – Cracknell, Lapierre, Porter.
    Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Versteeg, Toews (C), Saad – Hossa, Handzuš, Sharp – Kane, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Bollig.

Rozhodčí: Meier, Sutherland – Cherrey, Kovachik