USA U18 – Česko U18 3:0 (kon.) | Kanada U18 – Německo U18 5:2 (kon.) | Finsko U18 – Švýcarsko U18 2:1 (kon.)
Rusko U18 – Švédsko U18 3:4 (0:2 po s.n.)
Kanada U18
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Německo U18
Sobota 19.04.2014, 15:00 • Imatra Spa Arena, Imatra • Mistrovství světa do 18 let

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (17:21:11)

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 42:23
    Trestné minuty: 4:4
    Vyhraná vhazování: 47:15
    Přesilové hry: 0/2-0/2

Nejvíce střel: Roland McKeown, Ryan Gropp a Jared McCann 5 – Maximilian Kammerer 6

Branky a nahrávky: 7. Audette (Hawryluk, Thomas), 35. Bleackley (Bishop), 55. Gropp (Virtanen), 57. Konecny (Point, Perlini), 60. McCann (Virtanen) – 34. Eder (Daubner, Mayenschein), 38. Kammerer (Wissmann). Po třetinách: 1:0, 1:2, 3:0. Rozhodčí: Hodek (CZE), Salonen (FIN) – Malmqvist (SWE), Waldejer (NOR). Diváci: 1200.

Kanada se ve svém druhém vystoupení ve finské Imatře hodně natrápila s Německem. O svém vítězství rozhodli zámořští hráči až v závěrečném dějství, které vyhráli na střely 20:5 a především na branky 3:0!

Branky Kanady dnes stříleli postupně Daniel Audette, Conner Bleackley, Ryan Gropp, Travis Konecny a Jared McCann, v německém dresu se dokázali prosadit kapitán Andreas Eder a Maximilian Kammerer.

60:00

59:25
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanadští teenageři svůj ohromný tlak ve třetí třetině nakonec stvrzují ještě pátou brankou. Půl minuty před koncem zřejmě upravuje výsledek na konečný JARED McCANN! Asistence: Jake Virtanen.

56:18
    A Kanaďané přidávají rázem čtvrtou branku a dovolím si tvrdit, že tak rozhodli o svém vítězství v dnešním zápase! Na 4:2 upravuje skóre kanadský mladík s českým jménem TRAVIS KONECNY! Asistence: Brayden Point a Brendan Perlini.

54:24
    Kanadští mladíci se přeci jen dočkali kýženého gólu. Pět a půl minuty před koncem základní hrací doby se prosazuje RYAN GROPP! Asistence: Jake Virtanen.

47:30
    Tlak Kanady sílí, síly nabývá ale také touha Němců obrat favorita o body!

45:00
    Němci se stále drží, Kanaďané ale ve třetí třetině enormně zvýšili tlak, na střely vedou v třetí části hry 8:1!

42:50
    Virtanen je na ledě, Kanada hraje v plném počtu.

40:51
    Kammerer se vrací na led, Němci přežili své oslabení a stále drží naděje na obrovský úspěch!

40:50
    Těsně před návratem Kammerera na led je vyloučen střelec dvou branek z utkání se Švédskem Jake Virtanen, který se provinil držením protihráče.

40:01

40:00

38:51
    Střelec poslední branky ale v závěru druhé třetiny míří na trestnou lavici, inkasoval dvouminutový trest za držení protihráče.

37:49
    Německo právě vstřelilo branku!
    To je neskutečné, Němci opět srovnávají stav zápasu! Tentokrát se prosazuje MAXIMILIAN KAMMERER! Asistence: Kai Wissmann.

34:29
    Kanaďané si ale berou své vedení rychle zpátky, po 80 vteřinách hry od inkasovaného gólu se na druhé straně prosazuje CONNER BLEACKLEY! Asistence: Clark Bishop.

33:09
    To jsou věci, Němci po polovině zápasu srovnávají stav zápasu na 1:1! Zvýšenou aktivitu ve druhé třetině zaslouženě zužitkoval ve vyrovnávací branku kapitán ANDREAS EDER! Asistence: Maximilian Daubner a Jakob Mayenschein.

32:37
    Kanadští mladíci ovšem nesehráli přesilovou hru vůbec dobře, v podstatě za celé dvě minuty ani nevystřelili.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 7. Audette (Hawryluk, Thomas), 35. Bleackley (Bishop), 55. Gropp (Virtanen), 57. Konecny (Point, Perlini), 60. McCann (Virtanen) – 34. Eder (Daubner, Mayenschein), 38. Kammerer (Wissmann)

Kanada U18: Billia (McDonald) – Fleury, McKeown (C), Sanheim, Barzal, Hicketts, Carrier – Perlini, Konecny, Point (A) – Gropp, McCann, Thomas – Bleackley (A), Virtanen, Bishop – Quenneville, Audette, Crouse – Hawryluk
    Trenéři: Kevin Dineen, Trevor Letowski a Gordon Murphy.

Německo U18: Fiessinger (Proske) – Rogl, Kurz (A), Wissmann, Trinkberger, Quaas, Schutz, Haase, Kaisler (A) – Kircher, Eder (C), Kolb – Loibl, Wiederer, Kammerer – Koziol, Todam, Konopatzki – Edfelder, Daubner, Mayenschein
    Trenéři: Jim Setters a Rick Boehm.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Salonen (FIN) – Malmqvist (SWE), Waldejer (NOR)