Tottenham – Fulham 3:1 (kon.) | Aston Villa – Southampton 0:0 (kon.) | Cardiff – Stoke 1:1 (kon.)
Newcastle – Swansea 1:2 (kon.) | West Ham – Crystal Palace 0:1 (kon.) | Chelsea – Sunderland 1:2 (kon.)
Newcastle United
1:2 (1:1)
Swansea City
Sobota 19.04.2014, 16:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League

Z dramatického zápasu Barclays Premier League mezi Newcastlem a Swansea je to ode mě pro tuto chvíli vše. Ze St. James' Parku se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou. (17:59:43)

Newcastle byl po většinu zápasu lepším týmem a dlouho se snažil o vstřelení vítězného gólu poté, co Wilfried Bony odpověděl v nastavení prvního poločasu na úvodní gól Shola Ameobiho, jenže v samotném závěru zápasu fauloval v pokutovém území Cheick Tioté střídajícího Marvina Emnese a nařízenou penaltu poté nekompromisně proměnil Wilfried Bony, který se prosadil v obou nastaveních poločasů a vystřelil Swansea v boji o záchranu cenné tři body. Konečný výsledek. Newcastle 1 Swansea 2.

90+4
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wayne Routledge, přichází Kyle Bartley.

90+3
    Newcastle se prakticky sám připravil o šanci na zisk bodu.

90+2
    Swansea právě vstřelila branku!
    WILFRIED BONY proměňuje penaltu a s největší pravděpodobností rozhoduje o vítězství Swansea, která sice byla v dnešním zápase horším týmem, nyní ale sahá po plném bodovém zisku. Bony zamířil z penalty nekompromisně přesně do pravého horního rohu a nedal Timu Krulovi žádnou šanci.

90+2
    Cheick Tioté fauloval v závěru zápasu v pokutovém území střídajícího Marvina Emnesa a Swansea má jedinečnou možnost rozhodnout o svém vítězství.

90+2
    Žlutou kartu dostává Cheick Tioté (Newcastle United).

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty a Swansea bude zahrávat v samotném závěru zápasu pokutový kop! To jsou věci.

90
    Wilfried Bony mohl zahrozit na druhé straně, jeho postup vpřed ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

89
    Cheick Tioté se pokusil rozhodnout, jeho střela zpoza šestnáctky ale byla nepřesná.

88
    Dnešní utkání sleduje 51057 diváků.

87
    Rozdíl mezi Swansea a Cardiffem City tak zřejmě zůstane tři kola před koncem na čtyřech bodech.

86
    Pro Swansea bude zisk bodu z dnešního zápasu zřejmě málo, naštěstí pro svěřence Garryho Monka ale Fulham podlehl na hřišti Tottenhamu 3:1 a další jejich soupeř v boji o záchranu Cardiff City hraje doma se Stoke v závěru zápasu nerozhodně 1:1.

85
    Další faul, tentokrát na opačné straně. Jordi Amat fauloval na levém křídle střídajícího Adama Amstronga.

84
    Paul Dummett to přehnal při napadání soupeře s důrazem a za rámcem pravidel zastavil Jonathana de Guzmana.

83
    STŘELY NA BRÁNU: Newcastle 4 Swansea 1

82
    STŘELY CELKEM: Newcastle 12 Swansea 5

81
    Wilfried Bonymu byl odpískán útočný faul na Mathieu Debuchyho.

Tomáš Reiner

Branky: 23. Sh. Ameobi (de Jong) – 45+1. Bony (Davies), 90+2. Bony (pen.)

Karty:   32. Gosling (NEW), 90+2. Tioté (NEW)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:4.
    Newcastle United: Krul – P. Dummett, Williamson, Coloccini – Anita, Gosling (81. Armstrong), Gouffran, Tioté, de Jong (40. Rémy) – Sh. Ameobi, Cissé (21. Debuchy).
    Náhradníci: Elliot – Yanga-Mbiwa, Haidara, Debuchy, Taylor, Rémy, Armstrong.

Swansea City: Vorm – Rangel, Amat, Williams, Davies – Routledge (90+4. Bartley), Shelvey, Hernández (81. Emnes), Britton, de Guzmán – Bony.
    Náhradníci: Tremmel – Taylor, Bartley, Fulton, Emnes, Dyer, N'Gog.

Rozhodčí: Chris Foy. Asistenti: H. Lennard, S. Child. Čtvrtý rozhodčí: A. Taylor

Diváci: 51057