Orlová – Břeclav 0:0 (kon.) | Mikulovice – Kroměříž 1:1 (kon.) | Hlučín – Zlín B 1:0 (kon.)
Hulín – Slovácko B 3:0 (kon.) | Prostějov – Zábřeh 3:2 (kon.) | Opava – HFK Olomouc 1:1 (kon.)
Slezský FC Opava
1:1 (0:1)
1. HFK Olomouc
Sobota 19.04.2014, 18:00 • Městské sady, Opava • Moravskoslezská fotbalová liga

Domácí tak do druhé půle vstupovali s oslabením jednoho muže v poli, i tak však svého soupeře přehrávali. Opavští si vytvořili souvislý tlak, který byl v 72. minutě korunován vyrovnávací brankou Radima Grussmanna. Favorit zápasu a zároveň největší aspirant na postup do Fotbalové národní ligy se v závěru utkání snažil strhnout vedení na svou stranu. To se mu však již nepodařilo, a tak se v Městských sadech body dělily. (09:15:26)

Utkání tedy končí nerozhodným výsledkem 1:1. Skóre zápasu otevřel ve 40. minutě hostující Marek Heinz, který s přehledem proměnil nařízený pokutový kop. Před jeho provedením se navíc Luboš Horka musel předčasně odebrat do kabin, jelikož míč směřující do prázdné brány zastavil rukou, za což od hlavního rozhodčího dostal červenou kartu.

90+2
    Domácí ještě kopali přímý volný kop v blízkosti pokutového území, Schaffartzikova rána však letěla vysoko nad.

90+1
    Hlavní arbitr nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Celou proceduru kopnutí rohového kopu si opět zopakoval Polách, jeho centr však ani napodruhé neprošel k žádnému domácímu hráči.

90
    Posléze Slezané získali ve svůj prospěch také rohový kop, který byl obranou hostí odvrácen.

89
    Domácí jsou stále na útočné polovině, kde vybojovali autové vhazování.

87
    Hosté ještě střídají, Marka Heinze nahradil Jiří Bernard.

87
    Marek Heinz dostal za pomalý odchod při střídání žlutou kartu.

86
    Opava má stálý tlak, ale Holice brání velice urputně a domácí hráči se stále nemohou dostat na dostřel Lešňovského brány.

85
    Aktivita je v závěru utkání jasně na straně domácího celku, Slezanům se však stále nedaří protlačit se do nebezpečného zakončení.

84
    Centr Grussmanna doplachtil pouze do rukavic brankáře hostů.

83
    Z následného rohového kopu, který byl rozehrán od levého praporku, se nic důležitého nestalo.

82
    Dnešní utkání sleduje 1624 platících diváků, kteří vytváří fantastickou atmosféru.