Rakousko – Japonsko 4:1 (kon.) | Maďarsko – Ukrajina 0:3 (kon.) | Slovinsko – J. Korea 4:0 (kon.)
Slovinsko
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Jižní Korea
Pondělí 21.04.2014, 12:30 • Goyang Ice Rink • Mistrovství světa - I. A Divize

S konstatováním, že Slovinci se po výhře nad Jižní Koreou vrací do bojů o postup na MS 2015 v Praze se s Vámi loučí a hezké velikonoční odpoledne přeje Tomáš Lysý. (14:47:08)

Tabulka MS divize I. skupiny A po druhém hracím dni:
    1. Rakousko, 2 zápasy, 5 bodů, skóre 7:3.
    2. Ukrajina, 2 zápasy, 4 body, skóre 5:3.
    3. Slovinsko, 2 zápasy, 3 body, skóre 5:2.
    4. Maďarsko, 2 zápasy, 3 body, skóre 7:7.
    5. Japonsko, 2 zápasy, 3 body, skóre 3:5.
    6. Jižní Korea, 2 zápasy, 0 bodů, skóre 4:11.

Střely: 33-32.
    Zásahy gólmanů: 32-29.
    Vyloučení: 9-6.
    Využití: 1-0.
    V oslabení: 1-0.
    Diváci: 2.347.

Máme zde konec zápasu, ve kterém Slovinci porazili svého soka z Jižní Korey poměrně jednoznačně 4:0. Výhra se ale nerodila lehce, první třetinu Korea řádně svému soupeři vzdorovala a poměr střel byl vyrovnaný 9-9. Ve druhé třetině byl poměr střel také stejný, 14 ku 14, ale dva pokusy Slovinců skončily za zády Hoseunga Sona. Nejprve se v přesilovce prosadil Urbas a za 56 vteřin zamířil přesně Verlić. Ze začátku třetí třetiny utnul veškeré naděje Korejců Aleš Musić a 54 vteřin před koncem pečetil výhru Rysů do prázdné brány Jan Urbas.

60:00

59:17
    Rodman s Pancem a na druhé straně Kim jsou na ledě, posledních 43 vteřin se bude hrát v plném počtu, pokud samozřejmě nepřijde na plac nějaké vyloučení.

59:06
    Hoseung Son je zpátky ve své brance.

59:06
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Definitivu slovinskému vítězství dává gólem do prázdné klece JAN URBAS, který si tak připisuje druhý přesný zářez na pažbě v dnešním zápase. Bez asistence.

58:39
    Jižní Korea to zkouší v šesti proti čtyřem Slovincům. Hoseung Son je na střídačce.

58:20
    Slovinsko se v oslabení brání zuby nehty, nechce inkasovat a chce udržet pro gólmana čisté konto.

57:17
    No, vypadá to, že poslední minuty zápasu budou ještě hodně "ostré". Po krosčeku Davida Rodmana se do sebe pustili Žiga Pance SLO) a Won Jung Kim (KOR). Oba kohouti si půjdou sednout na trestnou lavici, dostávají za napadení dvě minuty. Slovinsko se tak v závěru zápasu bude bránit přesilovce svého soka. Na vyloučení: 9-6.

57:17
    Vypadá to, že Jihokorejci přeci jen budou mít šanci ke vstřelení čestného úspěchu. Za krosček dostává dvě minuty David Rodman (SLO). Jde o osmé vyloučení Slovinců v dnešním zápase. Na vyloučení: 8-5.

56:30
    Poslední minuty se spíše dohrávají. Poslední střelu evidujeme z poloviny čtyřiapadesáté minuty při přesilovce Slovinců.

55:22
    Českým fanouškům dobře známý obránce Miha Štebih (SLO), který hraje první českou ligu za Duklu JIhlava, odchází na deset minut na trestnou lavici. Vyloučen je za nesportovní chování.

55:00
    Slovinsko svojí přesilovku nevyužilo, Jižní Korea je v plném počtu a Hyonho Oh je na ledě.

54:10
    Slovinci se v přesilovce zatím dostali pouze k jedné střele. Vypadá to, že je spíše zajímá čisté konto pro Gračnara.

53:00
    Pátá přesilová hra pro Slovince. Hyonho Oh (KOR) dostává dvě minuty za zdržování hry. Na vyloučení: 6-5.

52:10
    Slovinsko si pohodlně hlídá výsledek, navíc by rádo udrželo pro Luku Gračnara čisté konto.

51:40
    Až nyní vypálila Jižní Korea na dvacetiletého gólmana Salzburgu Luku Gračnara. Skóre se ale nemění a muž v masce Rysů má již sedmadvacátý úspěšný zákrok.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 26. Urbas (Musič, Robar), 27. Verlič (Leber, Urbas), 41. Musić, 60. Urbas

Slovinsko: Gračnar (Hočevar) – Robar, Gregorc, Pavlin, Podlipnik, Tavželj, Štebih, Tošić, Koren – Muršak, Musić, Urbas – D. Rodman, Pance, M. Rodman – Ankerst, Goličić, Razingar – Leber, Kuralt, Verlić. Trenér: Matjaž Kopitar.
    Jižní Korea: Son (Sungje Park) – Don Ku Lee, Oh, Young, Dongwan Kim, Wooyoung Kim, Chang, Yoonhwan Kim, Hyunsoo Kim – Sangwook Kim, Kisung Kim, Radunske – Jung Won Kim, Cho, Swift – Ahn, Joon Hyung Kim, Yongjun Lee – Woosang Park, Shin, Young Jun Lee. Trenér: Sun Wook Byun.

Rozhodčí: Aleksej Anisimov (RUS), Jean-Philippe Sylvain (CAN) – Johannes Kack (SWE), Kensuke Kanazava (JAP)