Columbus – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:0 (po pr.) | Chicago – St. Louis 2:0 (kon.)
Dallas – Anaheim 3:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:4 (2:0, 0:1, 1:3)
Pittsburgh Penguins
Úterý 22.04.2014, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Play-off NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (03:44:56)

Columbus byl dlouho lepším týmem a vedl. V poslední vteřině druhé třetiny hosté snížili na 2:1 gólem Orpika. I přesto se domácí ujali ve třetí třetině nadějného vedení 3:1. Pak ale přišla vražedná dvouminutovka Pens, kteří třikrát udeřili. Rozhodující branka nakonec byla ta poslední, kterou vstřelil útočník Jokinen, čímž přiřkl Pittsburghu vedení v sérii.

1. Olli Maatta (PIT) 1+0
    2. Brandon Dubinsky (COL) 0+2
    3. Paul Martin (PIT) 0+2

Československá stopa v utkání:

V utkání nehrál žádný Čech či Slovák.

Pittsburgh vítězí v Columbusu 4:3, a ujímá se tak vedení v sérii prvního kola Stanley Cupu 2:1.

58:32
    Další sporné rozhodnutí sudích, píská se icing Columbusu.

58:02
    Domácí jsou kompletní, na vyrovnání ale mají jen 2 minuty.

57:16
    Blue Jackets vyhazují až k Fleurymu.

57:00
    Pens se nyní už nikam neženou, dokonce ani ve vlastní přesilovce.

56:02
    Rozhodčí dnes Columbusu rozhodně nepomáhá. Bek Wisniewski je velmi přísně vyloučen za sekání.

55:18
    Fleury chytá nahození od modré, čímž přerušuje hru. Domácím nyní běží čas velmi rychle...

54:53
    Pittsburgh je pod tlakem, nyní už ale v pěti bruslařích.

53:49
    A znovu...

53:00
    Martin vyhazuje až za Bobrovského.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 2. Jenner (Skille, Johansen), 4. Johnson (Dubinsky, Savard), 42. Atkinson (Dubinsky, Calvert) – 40. Orpik (Bennett, Martin), 46. Sutter (Martin, Bennett), 48. Stempniak (Kunitz, Crosby), 49. Jokinen (Maatta, Malkin)

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Savard, Johnson (A), Wisniewski, Murray, Prout, Nikitin – Skille, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky (A), Calvert – Umberger, Anisimov, Foligno – Comeau, Letestu (A), MacKenzie.
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik (A), Letang, Scuderi, Niskanen, Maatta – Bennett, Crosby (C), Kunitz – Neal, Malkin (A), Jokinen – Stempniak, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Megna.

Rozhodčí: Korazi, Morton – Cherrey, Kovachik

Diváci: 18 144