Columbus – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:0 (po pr.) | Chicago – St. Louis 2:0 (kon.)
Dallas – Anaheim 3:0 (kon.)
Minnesota Wild
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Colorado Avalanche
Úterý 22.04.2014, 01:15 • Xcel Energy Center, St. Paul • Play-off NHL

Tímto se s vámi loučím a přeji hezký den. (04:21:41)

Československá stopa v utkání:
    Jan Hejda (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:24

1. Mikael Granlund (MIN) 1+0
    2. Mikko Koivu (MIN) 0+0
    3. Semjon Varlamov (COL) 46 zák., 1 gól, 97,8%

K průběhu právě skončeného utkání netřeba nic dalšího dodávat. Minnesota byla celý zápas lepší a Avalanche se prakticky k ničemu vážnějšímu nedostali. Především od prvního útoku Lavin se čekalo mnohem víc. Wild zvítězili naprosto zaslouženě a jen zásluhou brankáře Varlamova se tak stalo až v prodloužení.

65:08
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Toto známé přísloví se krásně hodí na rozhodující branku a také na celý průběh zápasu. Avalanche si dlouho koledovali a nakonec dostali zaslouženou branku. MIKAEL GRANLUND předvedl nádhernou individuální akci, když se odpoutal od Jana Hejdy, od pravého mantinelu se přes několik hráčů natlačil až před branku a nakonec v pádu překováná ležícího Varlamova, který na jeho pokus nemohl dosáhnout. Asistence: Jason Pominville a Zach Parise.

64:26
    Kapitán hostů Landeskog měl šanci, ale na Kuempera si nepřišel.

63:56
    Koivu se snažil procedit kotouč do brány kolem tyče, ale Varlamov byl opět bezchybný.

63:38
    Střela Ryana O'Reillyho letěla nad branku Minnesoty.

62:13
    Obránce Spurgeon zahrál vysokou holí a vhazovat se bude opět před Kuemperovou brankou.

61:38
    Po icingu se vhazuje v pásmu Divočáků.

61:08
    Nakonec se jí to nevyplatilo. Wild ztratili kotouč a po střele hostů musel Kuemper zasahovat.

60:47
    Prodloužení bylo rozehráno vlažně. Minnesota se dlouho mezlí s pukem za brankou.

60:01

Neuvěřitelný zápas je dnes k vidění v Xcel Energy Center. Domácí tým, který byl po celé utkání lepší a stále zásoboval Varlamova sprškou střel, se nedokázal ani jedinkrát prosadit za celých šedesát minut. Za okamžik začne prodloužení, které nakonec toto utkání rozhodne.

60:00

59:58
    Colorado poprvé v zápase v tlaku před Kuemperem! Benoit si sjel mezi kruhy, ale z dobré pozice trefil pouze před ním stojící hráče.

59:25
    Laviny mohly utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Střela O'Reillyho mohlo být ještě tečováno Landeskogem, ale Kuemper situaci dobře vyřešil.