Polsko – Nizozemsko 5:1 (kon.) | Chorvatsko – Rumunsko 4:3 (2:1 po s.n.) | Velká Británie – Litva 1:2 (kon.)
Velká Británie
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Litva
Středa 23.04.2014, 19:00 • Siemens Arena, Vilnius • Mistrovství světa - I. B Divize

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:04:21)

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 23:15
    Trestné minuty: 16:16
    Vyhraná vhazování: 30:22
    Přesilové hry: 0/6-1/6

Nejvíce střel: Robert Dowd 5 – Arnoldas Bosas 4

Branky a nahrávky: 25. Dowd (B. Davies, D. Phillips) – 4. Bosas (Zubrus, Kieras), 32. Zubrus (Kumeliauskas, Bosas). Po třetinách: 0:1, 1:1, 0:0. Rozhodčí: Solem (NOR) – Kovacs (HUN), Reimer (DEN). Diváci: 6312.

Litva s přispěním velké porce štěstí v závěrečných minutách při obrovském tlaku Britů nakonec dokázala Velkou Británii udolat a připisuje si v tabulce velmi cenné 3 body, které jim zařídili setrvání ve skupině B divize I mistrovství světa i pro příští ročník!

Skóre dnešního zápasu otevřel už ve 4. minutě nejlepší hráč domácích Arnoldas Bosas, který využil parádní přihrávky od Dainiuse Zubruse.

Britům se podařilo vyrovnat na začátku druhé třetiny, když se po výborné individuální akci prosadil Robert Dowd. O pár minut později ale rozhodl o litevském vítězství v přesilové hře kapitán Dainius Zubrus.

Nejlepší hráči zápasu: Robert Dowd – Arnoldas Bosas

60:00

59:55
    Britové to už nestihnou!

59:39
    Litevci už mohli rozhodnout, netrefili ale prázdnou branku!

59:08
    Za hlasitého pískotu v Siemens Areně se domácím hráčům podařilo vyhodit do středního pásma.

58:40
    Je tomu tak, Bowns zůstává na střídačce!

58:40
    Britský trenér Doug Christiansen si podle očekávání bere oddechový čas a zřejmě už ponechá Bownse na střídačce a zkusí vyrovnat se šesti hráči v poli!

58:40
    Zakázané uvolnění Litvy.

58:15
    Dowd se Shieldsem měli další šanci, tlak Britů je v závěru enormní, Armalis ale stále odolává!

58:01
    Robert Dowd mohl srovnat! Tváří v tvář ale Armalisovi neuspěl, litevský brankář předvedl výtečný zákrok!

57:37
    Litevci mohli rozhodnout, na poslední chvíli ale zasáhli britští obránci a zachránili situaci.

56:54
    Kumeliauskas se opět dostal v oslabení ke střele, kterou ale Bowns vyrazil. Mezitím se vyloučení Pliskauskas vrátil zpátky na led, Litva tak hraje v plném počtu.

56:23
    Britové opět vystavěli přesilovkový diagram v útočném pásmu.

55:52
    Litevci se osvobozují vyhozením kotouče až k Bownsově brance.

55:25
    Armalis vyrazil betonem dobrou střelu kapitána Taita.

55:15
    Kouč domácích Bernd Haake si vybírá oddechový čas.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 25. Dowd (B. Davies, D. Phillips) – 4. Bosas (Zubrus, Kieras), 32. Zubrus (Kumeliauskas, Bosas)

Velká Británie: Bowns (Murphy) – Richardson, O'Connor, D. Phillips, Meyers (A), Lee, Weaver (A), Swindlehurst, Myers – Clarke, Garside, Tait (C) – Lachowicz, Farmer, Shields – B. Davies, Dowd, M. Davies – J. Phillips, Hill, Hewitt
    Trenér: Doug Christiansen.

Litva: Armalis (Dauksevicius) – Kieras (A), Alisauskas, Vysniauskas, Aliukonis, Vezelis, Kaminskas, Aliapkin, Katulis – Zubrus (C), Bosas, Kumeliauskas – Bendzius, Kulevicius, Kuliesius (A) – Pliskauskas, Rulevicius, Rybakov – Fiscevas, Gintautas, Bogdziul
    Trenér: Bernd Haake.

Rozhodčí: Solem (NOR) – Kovacs (HUN), Reimer (DEN)