Polsko – Chorvatsko 4:1 (kon.) | Nizozemsko – Velká Británie 3:4 (kon.) | Rumunsko – Litva 2:5 (kon.)
Nizozemsko
3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Velká Británie
Čtvrtek 24.04.2014, 15:30 • Siemes Arena, Vilnius, Litva • Mistrovství světa - I. B Divize

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:50:58)

Je to tak, hokejisté Velké Británie se radují z těsného, ale cenného, vítězství 4:3 nad Nizozemskem, které dnes rozhodně nehrálo špatně, ale ani z tohoto zápasu si body na své konto nepřipíše. Velká Británie si do tabulky připíše druhé tři body a celkem se tak dostává na šest bodů, Nizozemsko zůstává poslední bez bodu.

60:00

59:50
    Tony Demelinne prohrál vhazování a soupeř vyhazuje puk ze třetiny, je rozhodnuto!

59:45
    Nyní si bere oddechový čas střídačka Velké Británie.

59:45
    Nakonec ještě zakázané uvolnění Velké Británie a hra se ještě nastěhuje před Bownse.

59:28
    A puk nakonec končí ve středním pásmu, to může být konec nadějí.

59:14
    Nizozemci v útočném pásmu, ale nemohou se vymanit od mantinelů.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Velká Británie brání těsné vedení!

58:25
    Meyers se vydal za pukem, směřujícím do třetiny soupeře, ale nedostal se ke střele.

58:10
    A Oosterwijk již zůstává na střídačce, Nizozemsko to zkouší v šesti hráčích!

58:10
    Střídačka Nizozemí si bere oddechový čas.

58:10
    Bowns má puk ve své lapačce a přerušuje hru, vhazovat se tedy bude ve třetině Velké Británie.

57:45
    Oosterwijk stále zůstává v bráně.

57:22
    Hraje se ve třetině Velké Británie, ale stále je to o soubojích v rozích a u mantinelu.

56:46
    Britové se ale zatím dobře brání, zvládají držet vlastní modrou čáru, soupeř se tak nemůže dostat do prostoru před branku Bownse.

55:50
    Puk za branou Oosterwijka, kde Smid rozehrává.

54:46
    Van de Velden zkouší pozornost Bownse střelou od modré, ten chytá a zároveň rozehrává.

54:16
    Rozhodčí přerušuje hru, vhazovat se bude po levici Bownse.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 11. Natzgaam (van Oorschot), 41. Natzgaam (Houkes), 46. K. Bruijsten (van Oorschot, de Jong) – 1. Shields, 1. Clarke (Garside), 35. Meyers (B. Davies), 43. Myers (Clarke, Weaver)

Nizozemsko: Oosterwijk (Mollen) – de Jong, van Oorschot, Smid, van Iersel, Tummers, van de Velden, Turpijn, van Gestel – Nagtzaam, Wurm, Houkes – van den Heuvel, Mason, Hagemeijer – K. Bruijsten, M. Bruijsten, Demelinne – Oosterveld, Brekelmans, Postma
    Velká Británie: Bowns (Murphy) – Richardson, O'Connor, D. Phillips, Meyers, Lee, Weaver, Swindlehurst, Myers – Clarke, Garside, Tait – Lachowicz, Dowd, Shields – B. Davies, M. Davies, Hewitt – Farmer, J. Phillips, Hill

Rozhodčí: Gebei (HUN) – Lundgren (SWE), Nothegger (AUT)