Slovinsko – Ukrajina 5:3 (kon.) | Maďarsko – Rakousko 4:5 (po pr.) | Japonsko – J. Korea 4:2 (kon.)
Japonsko
4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Jižní Korea
Čtvrtek 24.04.2014, 12:30 • Goyang Ice Rink, Gojang, Korea • Mistrovství světa - I. A Divize

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (14:34:51)

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Japonsko: 26

Jižní Korea: 30

Vyhlášení nejlepších hráčů zápasu:

JAPONSKO: Hiroki UENO

JIŽNÍ KOREA: Kim HJUNG-ČOON.

Ač třetí třetinu ovládli hokejisté Jižní Koreje, které ji díky brankám Owena Swifta a Lee Don Kua vyhráli 2:0, na zvrat to již nestačilo a v konečném součtu vítězí Japonsko 4:2. Jihokorejci nepodali vůbec špatný výkon, byli aktivnější a často se dostávali do zakončení. Japonci naopak díky povedenému startu do zápasu více méně pouze kontrolovali průběh zápasu a nechali hrát soupeře, který dnes nevyužil spoustu dobrých šancí a ani z tohoto utkání body nezíská.

60:00

59:42
    Ne, utkání se již pouze dohrává, Japonsko dnes zvítězí!

59:20
    Vhazování po pravici Park Sung-čeha, Jihokorejci úspěšnější a mohou zaútočit.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:59
    Lee Don Ku nešťastně vyhazuje puk o mantinel a ten končí v hledišti, to je trest a Jižní Korea se opět bude muset bránit při vlastním oslabení.

58:38
    A akce Uena jim dává nyní za pravdu, protože jinak by to byl gól do prázdné branky.

58:20
    Jihokorejci si ani zatím netroufají na odvolání brankáře.

57:58
    A hned je z toho rychlý brejk, kdy z levé strany střílí Čho Min-ho, ale Fukufudži chytá.

57:49
    Jižní Korea v plném počtu.

57:37
    V závěru přesilové hry se přece jenom Japonci vydali do útočného pásma.

57:15
    Po návratu vyloučeného Michaela Owen Swifta bude zbývat do konce třetí třetiny něco málo přes dvě minuty.

56:55
    Japonci již neriskují, drží puk ve vlastním pásmu a čekají na chybu soupeře.

56:05
    Jihokorejci s pukem ve středním pásmu, nic jiného jim nic nezbývá, musí riskovat i ve čtyřech.

55:49
    Nyní se již konečně hra přerušuje, na trestnou lavici míří znovu Michael Owen Swift, tentokrát za podražení.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 2. Ueno (Janadori), 4. Takahaši (Jamašita), 12. Ueno (Jamašita, Saito), 40. Keller (Tanaka, Kawaj) – 42. Swift (Kisung), 44. Lee Don Ku (Radunske, Kim Kisung)

Japonsko: Fukufudži (Narisawa) – Akimoto, Jamašita, Sasaki, Janadori, Keller, Hašimoto, Sakata, Osawa – Nišiwaki, Obara, Takahaši – Saito, Ueno, Takuro Jamašita – Kawaj, Tanaka, Kudži – Sato, Mitamura, Takagi
    Jižní Korea: Park Sung-če (Son Hoseung)- Lee Don Ku, Oh Hjonho, Kim Woojoung, Kim Donghwan, Čang Čun-Il, Kim Joonhwan, Kim Hjunsoo – Kim Sangwook, Kim Kisung, Brock – Kim Won-Čung, Čho Min-ho, Owen Swift – Park Woosang, Šin Sanghoon, Lee Jong-čun – Ahn Hjunmin, Kim Hjung-Čoon, Lee Joung-Čun

Rozhodčí: Brill (GER), Hribik (CZE) – Kaderli (SUI), Pešek (CZE)