Columbus – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Dallas – Anaheim 4:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 4:3 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
4:3 (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
Čtvrtek 24.04.2014, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • Play-off NHL

Ode mě je to vše, děkuji za sledování a těším se někdy příště na počtenou. (04:13:25)

1. Brandon Dubinsky (CBJ) 1+1
    2. Nick Foligno (CBJ) 1+0
    3. Ryan Johansen (CBJ) 1+1

Dnešní utkání je tedy u konce, rozhodující branku jsme viděli hned v první prodloužení. Marc-Andre Fleury předváděl celý zápas perfektní výkony, své dvě slabší chvilky si ale vybral v ty nejméně vhodné momenty a tato prohra možná půjde z části na jeho účet. Série je tedy srovnaná na 2 – 2 a hala v Columbusu bouří.

Dnešní utkání sledovalo 18 970 diváků.

62:49
    Columbus právě vstřelil branku!
    Columus dává branka a připisuje si první vítězství v play-off na domácí půdě v historii klubu! Celá akce započala u Umbergera, který zblokoval střelu jednoho z hostů. Domácí se následně natlačili kupředu, kotouč se dostal na hůl NICKA FOLIGNA, který zamířil a trefil se přesně nad Fleuryho lapačku! Asistence: R.J. Umberger, James Wisniewski

62:02
    Domácí stál pokračují ve své téměř strojové hře a Pittsburgh chvílemi doslova drtí.

61:08
    Neal se protáhl po pravém křídle a rychle vypálil, bránu minul jen o pár centimetrů.

60:29
    S Tučňáky to nevypadá dobře. Domácí pokračují ve svém náporu ze třetí třetiny a hosté opět jen vyhazují.

Hity: 12 – 11 (50 – 37)

Tak přeci se domácím podařilo vyrovnat a my uvidíme druhé prodloužení v této sérii. Ať dopadne tento souboj jakkoliv, opět, už počtvrté padne v zápase přesně 7 branek, zajímavá statistika.

My nyní budeme čekat, v kolikátém prodloužení padne vítězná branka. To první začíná přibližně ve 4:00.

60:00

Vyrovnávací branka v grafickém provedení.

59:38
    Neskutečné, je vyrovnáno! Tento gól půjde na vrub Fleurymu. Jack Johnson nahodil kotouč do útočného pásma, Fleury vyjel za bránu, avšak kotouč mu přeskočil přes hůl. Puku se ujal Johansen, poslal ho mezi kruhy a odtud se BRANDON DUBINSKY už do prázdné brány nemýlil! Asistence: Ryan Johansen, Jack Johnson

59:22
    Je tu vyhození hostů, Crosby se vydává napadat.

59:10
    Bobrovskij je na střídačce!

58:52
    Hosté dobře napadají a hraje se ve středním pásmu.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 17. Jenner (Letestu, Wisniewski), 35. Johansen (Anisimov, Dubinsky), 60. Dubinsky (Johansen, Johnson), 63. Foligno (Umberger, Wisniewski) – 7. Adams (Sutter, Martin), 11. Kunitz (Niskanen, Martin), 12. Neal (Jokinen, Malkin)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Wisniewski, Murray, Johnson, Prout, Savard, Nikitin – Skille, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Comeau, Anisimov, Umberger – Tropp, Letestu, MacKenzie. Trenér: T. Richards
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Letang, Scuderi, Niskanen, Maatta – Bennett, Crosby "C", Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Stempniak, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Megna. Trenér: D. Bylsma

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Fred L'Ecuyer – Jay Sharrers, Bryan Pancich

Diváci: 18 970