Detroit – Boston 2:3 (po pr.) | Minnesota – Colorado 2:1 (kon.) | Los Angeles – San Jose 6:3 (kon.)
Los Angeles Kings
6:3 (1:1, 3:1, 1:1)
San Jose Sharks
Pátek 25.04.2014, 04:47 • Staples Center, Los Angeles • Play-off NHL

Z dnešního utkání je to tedy vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou. (07:54:45)

Dnešní utkání sledoval 18 376 diváků.

Los Angeles Kings tedy odvrátilo ostudu v podobě prohry 0:4 v sérii a ve čtvrtém utkání si Kings před svými diváky vybojovali pátý zápas, když porazili Sharks 6:3. V závěrečné třetině padnulo už pouze po jedné brance na každé straně, když nejdříve za San Jose snižoval Pavelski, ale střelou do opuštěné klece potvrdil vítězství Kings Brown.

Autor vítězné branky utkání: Tyler Toffoli.

Stav série: 1:3

Brett Burns (SJS) a Robyn Regehr (LAK) tedy dostávají dodatečně pět minuty za bitku.

Závěrečná bitka mezi Burnsem a Regehrem

Tak roztržky mezi oběma týmy ani po konci utkání nekončí, když se do sebe asi nejvíce pustili Burns a Regehr.

60:00

59:50
    Teď se do sebe ještě pustili ve středu kluziště Justin Williams (LAK) a Justin Braun (SJS), a tak oba dostávají pět minut za bitku.

59:37
    Sumář trestů udělených za bitku u střídačky Los Angeles.

Raffi Torres (SJS) – 2 minuty hrubost
    Mike Brown (SJS) – 2 minuty hrubost
    Andrew Desjardins (SJS) – 2 minuty hrubost
    Kyle Clifford (LAK) – 2 minuty hrubost
    Willie Mitchelll (LAK) – 2 minuty hrubost

59:37
    U střídačky Los Angeles se ještě strhnula menší roztržka mezi oběma týmy.

59:30
    Sharks dostali kotouč do středního pásma, ale Los Angeles jej rychle nahodilo zpět za bránu Stallocka.

59:10
    Kotouč je v rohu obranného pásma Sharks, kde na hostující obránce tlačí hráči v černých dresech.

Závěrečná branka Los Angeles do opuštěné klece

58:32
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Kings dokázali získat kotouč na modré, když to byl konkrétně Toffoli, který ještě přihrál DUSTINU BROWNOVI, jenž už poslal puk do zcela opuštěné klece Sharks, a potvrdil tak vítězství Kings v tomto utkání. Asistence: Tyler Toffoli.

58:15
    Sharks se stále drží ve svém útočném pásmu, kde hostující celek kombinuje kolem brány Los Angeles.

57:35
    Před Quickem byli hned dva hráči Sharks, když nakonec střílel Pavelski a puk se svezl po betonu domácího brankáře za klec Kings.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 5. Gáborík (D. Brown, Voynov), 24. Williams (Richards, Muzzin), 37. Williams (Mitchell, Stoll), 40. Toffoli (Martinez, Carter), 41. Gáborík (Kopitar), 59. D. Brown (Toffoli) – 20. Sheppard (Hannan, Hertl), 29. Nieto (Marleau), 52. Pavelski (Marleau, Boyle)

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Voynov, Mitchell, Martinez, Greene – Gáborík, Kopitar, D. Brown – Pearson, Carter, Toffoli – King, Stoll, Williams – Clifford, Richards, Lewis.
    San Jose Sharks: Niemi (41. Stalock) – Vlasic, Demers, Stuart, Braun, Hannan, Boyle – Pavelski, Thornton, Burns – Marleau, Couture, Nieto – Hertl, Sheppard, Wingels – Torres, Desjardins, M. Brown.

Rozhodčí: Charron, Devorski – Barton, Racicot

Diváci: 18 376