Letohrad – Třinec 2:1 (1:0 po s.s.) | Hr. Králové – Kert Park Praha 3:5 (kon.) | Jihlava – Vlašim 1:2 (0:1 po s.s.)
Most – Kladno 2:0 (kon.) | Ústí n/L – Karviná 2:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 2:4 (kon.)
HBC Plzeň
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
HBC Pardubice
Sobota 26.04.2014, 17:00 • Hokejbalová hala Plzeň • CROSSDOCK Extraliga

Je dobojováno a Pardubice můžou slavit. Se třemi výhrami jsou vůbec prvním jistým semifinalistou play-off letošní sezony. Ve třetí třetině ještě pojistil vedení Východočechů Kasal, který svou brankou završil gólový účet dnešního zápasu.

Plzeň tak bude o druhé místo v semifinále usilovat v přímém souboji na hřišti Vlašimi, která dnes ztratila bod s Jihlavou.

Pro dnešek je to od nás z plzeňské haly vše. Přejeme hezký zbytek víkendu. (18:51:34)

45:00

44:49
    Ihned po buly pálil Slanec, měl to ale na dlouhou ruku a Smekala nepřekonal.

44:45
    Hosté se dostali k míčku a vyhazují na icing.

44:33
    Vhazování před Smekalem. Domácí zkoušejí power-play.

44:17
    Matouš Ingršt měl na holi pojistku, když se dostal s míčkem na holi až před Marka. Ten se ale zaskvěl, když vytáhl parádní zákrok lapačkou.

43:54
    Oddechový čas pro domácí.

43:54
    Zakázané uvolnění Pardubic. Domácím zbývá minuta a nějaké drobné, aby se pokusili s výsledkem ještě něco udělat.

43:31
    Oba týmy hrají v plném počtu.

43:19
    Wrabel se dostal k míčku ve středním pásmu, na nic nečekal a okamžitě jej posílá na plzeňskou bránu.

43:05
    Vhazování před Markem.

42:52
    Za brankou Smekala teď hráči obou týmů bojují do slova o každý centimetr.

41:53
    Momentálně se tedy hraje 4 na 4.

41:31
    Domácí měli nejprve výhodu, když se vysokou holí provinil Miloš Kamaryt (PCE), při ní ale fauloval také domácí Martin Němec (PLZ), který dostává dvě minuty za podražení.

40:31
    Po dlouhé době musejí Plzeňané pro balon až za vlastní branku. Hra se nám trochu přiostřuje.

39:52
    Slanec zkoušel štěstí tvrdou ranou až od červené čáry, Smekal byl ale i tentokráte na svém místě.

39:44
    Pardubický gólman si připisuje další úspěšný zákrok.

39:29
    Za Smekalem teď po další akci domácích zacinkala branková konstrukce!

Jakub Vais

Marek Kratochvíl

Branky a nahrávky: 2. O. Benedikt (O. Kejř), 5. Malý (Krch) – 15. Kubeš (Krejčí), 17. Hák (Waber), 21. Filip (Krejčí), 37. Kasal (Hodr)

HBC Plzeň: Marek (Semera) – J. Benedikt, Vágner, Edl, Kavalír, Slanec, Němec – O. Kejř, Malý, Krch, Pejchar, J. Kejř, Krásný, Krpal, Gřonka, Valenta, Polívka, O. Benedikt, Hofmeister.
    HBC Pardubice: Smekal (Paleček) – Filip, Krejčí, Hák, Vlasák, Kamaryt, Pecina, Mokříž – Merta, Kubeše, Ingršt, Waber, Urbanec, Mašík, Kasal, Hodr, Gabriel, Skřivánek.

Rozhodčí: Černý, Prudík