Česko – Itálie 2:0 (kon.) | Švýcarsko – Německo 3:2 (kon.) | Slovensko – Norsko 5:2 (kon.)
Rusko – Kazachstán 7:2 (kon.)
Česko
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Itálie
Středa 14.05.2014, 15:45 • Hala Čížovka, Minsk • Mistrovství světa

Díky za pozornost a z haly Čižovka se opět přihlásíme večer, kdy Slovensko bude bojovat o tolik potřebné body s Norskem. (18:02:13)

Je dobojováno, český tým se loučí se svými fanoušky a míří do kabin. Kdo čekal nějaké gólové hody, tak se jich dnes nedočkal. Účet zápasu otevřel ve 23. minutě Sekáč a zdálo se, že se Češi uklidní. Jenže místo toho znejistili a italský protivník několikrát nebezpečně zahrozil. Naštěstí nás podržel výborně chytající Salák a tříbodovou definitivu zajistil čtyři minuty před koncem Jaromír Jágr. Byla to dřina, ale body jsou doma.

Dnešní utkání sledovalo 4160 diváků.

Střely na bránu celkem:

37:11 (15:2, 11:5, 11:4)

Nejlepší hráči zápasu:

Jiří Sekáč (Česko) – Alexander Egger (Itálie)

Halou zní podruhé na turnaji česká státní hymna.

Víc už se nestane, český tým nakonec získává povinné tři body a houževnatou Itálii poráží po brankách Sekáče a Jágra 2:0.

60:00

59:51
    Puk mimo hřiště, vhazovat se bude v naší obranné třetině.

59:29
    Bellissimo opustil bránu a Itálie to zkusí v šesti.

59:11
    Italský trenér Tom Pokel si bere oddechový čas.

58:58
    Itálie je v pěti a přežili i další velkou šanci českého mužstva. Bellissimo kryje prudký pokus Rolinka z mezikruží.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty zápasu, který nebyl pro český tým vůbec lehký. Italové byli velmi nebezpeční, naštěstí se vyznamenal gólman Salák.

56:50
    Ještě jedno vyloučení, Larkin potrestán za držení protihráče.

» Jágr střelou zápěstím zvyšuje na 2:0.

55:34
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen se český tým dočkal druhého gólu. Do svých rukou to musel vzít JAROMÍR JÁGR, který si najel před bránu a krásnou pumelicí do pravého horního růžku překonal italského brankáře Bellissima. Chvíli před tímto gólem měl obrovskou šanci Červenka, ale bekhendem trefil jen boční síť. To veterán v českých službách mířil naprosto přesně. Asistence: Roman Červenka.

55:13
    Komerční přestávka necelých pět minut před koncem, poté bude následovat buly ve středním pásmu.