Finsko – Česko 2:2 (kon.) | Lichtenštejnsko – Bělorusko 1:5 (kon.)
Česko
Středa 21.05.2014, 18:00 • Olympijský stadion, Helsinky • Reprezentační zápasy

Olympijský stadion v Helsinkách navštívilo 6 547 diváků. (20:02:02)

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Trenér Vrba má za sebou druhý zápas na lavičce národního týmu a i tentokrát skončil výsledkem 2:2. Na první vítězství si tak Vrba musí počkat, třeba přijde na řadu začátkem června, kdy se Česko představí v Olomouci, kde se utká s Rakouskem. V tomto zápase by se měl v brance představit nováček Marek Štěch.

Druhý poločas přinesl několik zajímavých momentů, kdy šance měly oba týmy, ale ani jeden z nich už neskóroval. Zápas byl vyrovnaný, a tak skončil spravedlivou remízou 2:2.

Rozhodčí Drachta dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak přátelské utkání, ve kterém Finsko remizovalo s Českem 2:2. Všechny branky padly už v první polovině utkání, kdy šlo do vedení Finsko, za které se trefil v 18. minutě Pukki, ale o minutu později bylo vyrovnáno, o gól na 1:1 se postaral Vydra. Nicméně nerozhodný stav netrval příliš dlouho a ve 20. minutě vedlo opět Finsko, za které se prosadil opět šikovný Pukki, který vyškolil Vaclíka. Pak žádné šance k vidění nebyly a další gól přišel ve 36. minutě, kdy na 2:2 vyrovnal Hušbauer.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

90
    Teď sice vystřelil Kadeřábek, ale jeho rána byla velmi nepřesná a Hrádecký si nemusel dělat žádné starosti.

90
    Češi kombinují před soupeřovou brankou, ale ke střele se dostat nemohou.

89
    Hrací plochu opouští Juhani Ojala, kterého trápí křeče. Místo něj se na hřiště podívá Taipo Heikkilä.

87
    K odraženému balonu se dostal Vácha, který se prezentoval překvapivou střelou ze střední vzdálenosti, ale mířil nepřesně.

86
    Hodně nepovedenou střelu ze své kopačky vyslal Vaněk a rozehrávat bude Finsko.

84
    Ojala pokračuje ve hře.

84
    Daridův centr našel u zadní tyče hlavičkujícího Pudila, ale ten mířil nepřesně a stav skóre se nezměnil.