Chorvatsko – Japonsko 5:2 (kon.) | Švédsko – Slovensko 12:1 (kon.) | Maďarsko – Austrálie 1:3 (kon.)
USA – Německo 4:1 (kon.) | Slovinsko – Brazílie 7:1 (kon.) | Česko – Kanada 5:6 (1:2 po s.n.)
Rakousko – Lotyšsko 3:4 (1:2 po s.n.) | Finsko – Velká Británie 7:2 (kon.)
Los Angeles Kings
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
New York Rangers
Čtvrtek 05.06.2014, 02:15 • Staples Center, Los Angeles • Play-off NHL

To už je z mé strany vše. Druhý zápas finále můžete sledovat v noci ze soboty na neděli a onlajny budou samozřejmě opět u toho! (05:30:27)

3. Carl Hagelin (NYR) 1+0

LA Kings tedy v prodloužení dokonali obrat z 0:2 na 3:2. O rozhodující zásah se v čase 64:36 postaral Justin Williams. Králové se tak ve finálové sérii ujímají vedení 1:0 na zápasy, ale ke Stanley Cupu vede ještě velmi dlouhá cesta. Nutno říci, že zejména za výkon, který domácí předváděli ve třetí třetině, si vítězství zasloužili.

Střely na branku v prodloužení – 2:2, celkem – 43:27

Rozhodující zásah Justina Williamse.

64:36
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Oslavovaným hrdinou je útočník Kings JUSTIN WILLIAMS! Osudové chyby se dopustil Dan Girardi, kterému v obranném pásmu puk přeskočil hůl a Girardi tak gumový předmět odevzdal pouze Mikovi Richardsovi, jenž okamžitě přihrál Justinu Williamsovi a ten z mezikruží zamířil do šibenice nad gólmanovu vyrážečku. Lundqvist neměl šanci. Asistence: Mike Richards.

63:48
    Carter rozehrál do strany na Gáboríka, ten ale pálil z poměrně velké vzdálenosti a Lundqvist byl pozorný.

62:35
    Pokus Stepana vyrazil Quick, který si tak v prodloužení připisuje premiérový zákrok.

62:11
    Dustin Brown se ocitl na ledě poté, co se mu zamotala mezi nohy hůl protihráče. Vylučovat se však nebude.

61:25
    V úvodu prodloužení se hraje nahoru – dolů, brankáři ale ještě nemuseli zasahovat.

60:26
    Přesilová hra LA skončila, Brian Boyle na ledě.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 5:08.

Tak hned první zápas finálové série dospěl až do prodloužení, po šedesáti minutách se totiž oba celky rozešly smírně 2:2. Rangers se v první části ujali dvoubrankového vedení, trefili se Pouliot a Hagelin, ale ještě do přestávky snížil Clifford a ve 27. minutě srovnal Doughty. Ve třetí části byli jednoznačně aktivnějším týmem Králové, Lundqvista zasypali dvaceti střelami, ale "Král Henrik" nepustil za svá záda žádnou z nich.

Střely na branku ve 3. třetině – 20:3, celkem – 41:25.

60:00

59:30
    Wow! To byly obrovské šance na obou stranách! Nejprve v oslabení ujel všem Hagelin a Quick si puk málem sám srazil za svá záda. Na druhé straně objížděl branku Carter a pro změnu Lundqvist měl co dělat, aby se od něj kotouč neodrazil za čáru!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Clifford (Carter), 27. Doughty (Williams, Clifford), 65. Williams (Richards) – 14. Pouliot, 16. Hagelin (Boyle, McDonagh)

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Vojnov, Mitchell, Greene (A), Martinez – Brown (C), Kopitar (A), Gáborík – Toffoli, Carter, Pearson – Williams, Stoll, King – Clifford, M. Richards, Lewis.
    Trenér: Darryl Sutter

New York Rangers: Lundqvist (Leneveu) – Girardi (A), McDonagh, Stralman, Staal (A), Klein, Diaz – Nash, Stepan, Kreider – St. Louis, B. Richards (A), Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Dorsett, D. Moore, Boyle.
    Trenér: Alain Vigneault

Rozhodčí: Kozari, Watson – Heyer, Driscoll

Diváci: 18399