Rusko – Jižní Korea 1:1 (kon.) | Austrálie – Nizozemsko 2:3 (kon.) | Španělsko – Chile 0:2 (kon.)
Austrálie
2:3 (1:1)
Nizozemsko
Středa 18.06.2014, 18:00 • Estadio Beira-Rio, Porto Alegre (BRA) - kapacita: 43.394 • Mistrovství světa

Výhru Nizozemců oslavuje i legenda Ruud Guillit.

(20:16:12)

Tolik tedy z prvního zápasu středečního dne, od 21 hodin pokračujeme zápasem Španělsko – Chile. Díky za pozornost a v pátek opět na počtenou.

Je dobojováno. Austrálie si za sympatický a bojovný výkon nepřipíše ani bod. Silného soupeře však dlouho trápila, ve druhém poločase dokonce vedla. Z nařízené penalty se trefil kapitán Jedinak.

Radost jim dlouho nevydržela. Za čtyři minuty bylo vyrovnáno, Van Persie z bezprostřední blízkosti prostřelil Ryana. K velkému obratu pak zavelel Depay, který nakonec zajistil Nizozemsku výhru a zároveň svůj celek přiblížil k postupu do další fáze turnaje. Australané se však nemají za co stydět, jejich výkon zaslouží uznání.

90+3
    Víc už se nestane, Austrálie zůstane podruhé na turnaji bez bodu.

90+2
    Navíc nebezpečně zahrozilo. Lens se prokličkoval až před Ryanovu bránu, ale prudká střela končí na připraveném australském brankáři.

90
    ...brankář Cillessen pak dva zákroky.

90
    Brankář Ryan si v tomto zápase připsal sedm zákroků...

90
    Míč je ve středu hřiště, Nizozemsko má míč pod kontrolou.

90
    Nad rámec zápasu se budou nastavovat tři minuty.

89
    Austrálie pouze nakopává míče, žádný větší tlak se nekoná. Soupeř dobře napadá a nedává žádný prostor ke střelám nebo nějakým ofenzivním výpadům.

88
    Hallaron prováhal vhodný okamžik na přihrávku a nakonec poslal přetažený centr za Cillessenovu bránu. Své sehrála i nervozita.

87
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Robin van Persie, přichází Jeremain Lens.

86
    Nizozemsko bude potřetí a naposledy střídat. Van Persie půjde ze hřiště.

85
    Ještě však není konec, Austrálii nelze odepisovat, za dnešní výkon si zaslouží uznání a pochvalu. K alespoň bodu má k dispozici zhruba pět minut.

83
    Austrálie může žehrat na neproměněnou tutovku. Místo stavu 3:2, je to přesně naopak. Oar místo střely centroval a poté chyboval i brankář Ryan. Oba asi nebudou mít klidné spaní.

82
    Určitě sledujeme jeden z nejlepších zápasů na šampionátu. Pěkný fotbal, na obou stranách sledujeme dobré šance a především padlo již pět gólů.

MS v Leidenu, Nizozemsko

Roman Zajíček

Branky: 21. Cahill (McGowan), 54. Jedinak (pen.) – 20. Robben (Blind), 58. van Persie (Depay), 68. Depay (de Guzmán)

Karty:   44. Cahill (AUS) – 47. van Persie (NED)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 1:1.
    Austrálie: Ryan – McGowan, Wilkinson, Spiranovic, Davidson – Jedinak (C), McKay – Leckie, Bresciano (52. Bozanic), Oar (77. Taggart) – Cahill (70. Halloran).
    Náhradníci: Langerak, Galeković – Franjic, Wright, Milligan, Bozanic, Troisi, Holland, Luongo, Vidošić, Taggart, Halloran.

Nizozemsko: Cillessen – De Vrij, Vlaar, Martins Indi (45+3. Depay) – Janmaat, de Guzmán (78. Wijnaldum), Sneijder, de Jong, Blind – van Persie (C) (87. Lens), Robben.
    Náhradníci: Vorm, Krul – Verhaegh, Veltman, Kongolo, Clasie, Fer, Kuijt, Lens, Huntelaar, Wijnaldum, Depay.

Rozhodčí: Djamel Haimoudi (Alžír.) – Redouane Achik (Maroko), Abdelhak Etchiali (Alžír.)