Japonsko – Řecko 0:0 (kon.) | Itálie – Kostarika 0:1 (kon.) | Švýcarsko – Francie 2:5 (kon.)
Itálie
0:1 (0:1)
Kostarika
Pátek 20.06.2014, 18:00 • Arena Pernambuco, Recife • Mistrovství světa

Díky za pozornost a štafetu předávám kolegům, kteří pro vás okomentují další zápasy. Hezký páteční večer. (19:59:12)

Kostarika tak postupuje, Itálie se bude muset ve svém posledním zápase ještě hodně rvát. A lehké to nebude, Uruguay chce pochopitelně také projít dál. Nic tak není jisté. Co však jisté je, že Anglie je po tomto výsledku ze hry venku. Prvotřídní senzace, ale je to tak.

Hotovo, dobojováno. Kostarika to dokázala a postupuje do další fáze turnaje. Dalo by se říct, že zaslouženě, předvedla totiž výborný výkon v obraně a i v útoku nebyla vůbec špatná. Buffon byl jednou překonán po pasu Díaze a přesné hlavičce Ruize. Ve druhém poločase si Italové krom střely Pirla nic nevytvořili a Navas tak udržel čisté konto.

90+3
    Kostarika je blízko postupu, v této těžké skupině to nemohl nikdo čekat.

90+3
    Brenesova pěkná střela z dálky, která nevypadala vůbec špatně. Buffon musel kontrolovat míč.

90+2
    Je to křeč, Italové nemají vůbec sílu s výsledkem něco udělat.

90+1
    Další krkolomný pád ve vápně, Borges ale honem rychle vstává.

90
    Nastavují se čtyři minuty nad rámec druhého poločasu.

90
    Centroval Cerci a míč tečoval Cassano, ale vedle brány. Kostarika může zůstat v klidu.

90
    Tak aspoň roh pro Itálii.

89
    Už se hraje poslední minuta základní hrací doby, ale kombinace stále vázne a šance nepřicházejí.