Francie – Německo 0:1 (kon.) | Brazílie – Kolumbie 2:1 (kon.)
Brazílie
2:1 (1:0)
Kolumbie A
Pátek 04.07.2014, 22:00 • Castelão, Fortaleza (Brazílie) • Mistrovství světa

S konstatováním, že Brazílie poráží Kolumbii 2:1 a v semifinále narazí na Německo, se loučím a přeji příjemné prožití první červencové víkendové noci. (00:09:15)

Červené karty: 0 – 0

Skóre zápasu otevřel v sedmé minutě brazilský kapitán Thiago Silva, po změně stran na jeho trefu navázal úchvatnou ránou jeho kolega ze stoperské dvojice David Luiz a protože Kolumbijci už dokázali skóre pouze korigovat penaltovou trefou Jamese Rodrígueze, postupují do semifinále domácí a nutno podotknout, že ačkoliv herně opět nenadchli, tak po průběhu zápasu vítězí zcela zaslouženě.

Gary Lineker děkuje Kolumbii za skvělé výkony na tomto mistrovství a dodává, že nám bude na šampionátu chybět.

Brazílie vítězí ve čtvrtfinále světového šampionátu nad Kolumbií 2:1, ve vyřazovacích bojích posílá domů dalšího jihoamerického soka a pořádající země se může těšit na semifinále s Německem!

90+5
    Na Quinterův centr si naběhl i brankář Ospina a ačkoliv se Adriano Ramos prosadil k zakončení, v těžké pozici obklíčen soupeři hlavou prodloužil míč vysoko nad brazilskou svatyni.

90+4
    Zúňiga si naběhl do bránícího Hernanese a vybojoval ještě jednu standardní situaci pro Kolumbii.

90+4
    Rozběhla se čtvrtá minuta nastaveného času, ještě dvě minuty mohou Kolumbijci "dýchat".

Ramosova hlavička mířila těsně vedle

90+3
    Na Quinterův centr si naskočil Adrian Ramos, kolumbijský útočník však v záklonu mířil hlavou výrazně vedle brazilské branky.

90+3
    Další kolumbijská souhra bude mít pokračování v podobě rohového kopu.

90+2
    Armerův nákop do pokutového území v pádu odhlavičkoval Thiago Silva.

Kdopak je na trávníku "jednička"?

90+1
    Zatímco na trávníku ležel atakovaný Rodríguez, tak Bacca se neohroženě dral do pokutového území, vystřelit však nedokázal ani on, ani Ramos.

90+1
    Rozhodčí Velasco Carballo prodlužuje kolumbijskou naději o pět nastavených minut.

90
    Zúniga se na pravém křídle nedokázal prosmýknout mezi dvěma protihráči a nevybojoval si ani odpískání nedovoleného zákroku. Brazilci tak mohou v těchto momentech nadále kontrolovat hru.

89
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Neymar, přichází Henrique.

88
    Neymara povalil k zemi Camilo Zúňiga a brazilská hvězda zůstává ležet na trávníku, přičemž je brazilskými doktory signalizováno střídání. Případné vážnější zdravotní potíže Neymara by pro brazilský sen v dalším průběhu turnaje mohly být velmi vážné.