Opava – Nitra 1:0 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 0:3 (kon.) | Brno – Braunschweig 1:2 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
1:2 (0:0)
Eintracht Braunschweig
Neděle 13.07.2014, 17:15 • Uttendorf • Přípravný zápas

Další utkání čeká na Brňany až ve čtvrtek, utkají se s Taškentem. Přejeme hezký zbytek dne. (19:04:38)

Rozhodčí nenastavil ani minutu, zápas končí. Zbrojovka v něm nebyla horším týmem, ale doplatila na dvě individuální chyby v krátkém sledu. Nadále tým navíc sužuje neproměňování šancí, dnes byli blízko gólu Keresteš, Košťál či Fischer, ale skórovat dokázal pouze Miroslav Marković a to k úspěchu nestačilo.

89
    Důrazná obrana Braunschweigu si s útoky Brna dokáže poradit a zápas směřuje ke svému konci.

87
    Gikiewicz nespěchá s rozehrávkou od vlastní brány.

87
    Po dalším faulu vidí Hochscheidt žlutou kartu.

85
    Zavadil dostal naloženo ve středu pole, následná standardka se neujala.

84
    Následně využili Brňané zmatků v rozehrávce soupeře a hnali se ve čtyřech do brejku, situaci ale nevyřešili ideálně. Na konci akce byl tísněný Marković, jehož pokus byl zblokován.

83
    Po něm byli Brňané blízko vyrovnání, Košťálův pokus vytěsnil Gikiewicz na břevno.

83
    Keresteš zahrává další roh.

82
    Útočný faul Zbrojovky znamená pro tyto vteřiny konec nadějí, Brňané to musí zkusit znovu.

80
    Na hřiště se snáší déšť, který hráčům oživí posledních deset minut. Sledujeme ofsajd, který opět stopuje akci Eintrachtu.

80
    Markovićovu hlavičku kryje Gikiewicz, rychle rozehrává.

80
    Zavadilův centr z přímého kopu obrana odvrací.

79
    Ve vápně Braunschweigu teď bylo hodně živo, ale bez efektu.

78
    Zbrojovka vybojovala pátý rohový kop. Zařídil jej povedenou ranou Fischer, který ani tentokrát Gikiewicze nepřekonal.

77
    Marković to zkusil individuálně, byl odzbrojen.

77
    Zavadil přišel o míč a dopředu se řítila trojice hráčů v modrém. Zastavil je praporek pomezního.

74
    V dobré pozici se po rohovém kopu ocitl Jugas, "koníčkem" ovšem hlavičkoval nad branku.

Martin Lísal

Branky: 60. Marković – 67. Khelifi, 69. Correia

Karty:   87. Hochscheidt (EBR)

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Jugas, Schuster, Košťál – Hyčka, Zavadil, Fischer, Keresteš – Sýkora, Marković, Slančík. Trenér Kotal.
    Eintracht Braunschweig: 1. poločas Gikiewicz – Kessel, Decarli, Dogan, Reichel – Pfitzner – Hegenstad, Kruppke, Nielsen, Boland – Bakenga. 2. poločas Gikiewicz – Correia, Henn, Theuerkauf, Baghdadi – Vrančić – R. Korte, Zuck, Hochsteidt, Khelifi – Ademi. Trenér Lieberknecht.