Rakousko – Izrael 3:0 (kon.) | Německo – Srbsko 2:2 (kon.) | Maďarsko – Portugalsko 1:6 (kon.)
Bulharsko – Ukrajina 0:1 (kon.)
Bulharsko
0:1 (0:0)
Ukrajina
Úterý 22.07.2014, 21:00 • Perutz-stadion, Pápa • Mistrovství Evropy U19

To je z mé strany vše, hezký večer. (22:55:38)

4. Bulharsko 0 bodů

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec zvládla lépe Ukrajina, která po velké bitvě vyhrála 1:0. V prvním poločase ale na trávníku dominovali Bulhaři, kteří měli několik šancí. Tu největší měl Vutov, ale pokutový kop neproměnil. Ve druhém dějství se Ukrajina výrazně zlepšila a také se začala tlačit dopředu. Na první branku jsme ale čekali až do 89. minuty. Charatin sice neproměnil pokutový kop, ale k dorážce se dostal Tankovskij, který nezaváhal a poslal Ukrajinu do vedení. Nic dalšího se už nestalo a Ukrajina tedy vybojovala důležité tři body. Bulharsko nemá na svém kontě po dvou zápasech ani bod a je jasný, že příští zápas se Srbskem bude posledním na turnaji.

90+3
    A vzápětí také Daskalov.

90+3
    Žlutou kartu ještě uviděl Sobol.

90+1
    Bulhaři se tlačí dopředu, ale vypadá to, že Ukrajina si cenné vedení udrží.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Kharatin pokutový kop neproměnil, ale k dorážce se dostal VJAČELSAV TANKOVSKIJ, který bulharského brankáře prostřelil a poslal Ukrajinu do vedení.

89
    Charatin pokutový kop neproměnil, Ljubenkov jeho pokus zlikvidoval.

87
    Pozor, pokutový kop pro Ukrajinu!

86
    Do míče se nyní opřel Tsonev, ale jeho pokus byl zblokovaný.

86
    A střídá i Bulharsko. Dohrál Kolev a zahraje si Daskalov.

85
    Po bleskové akci zkusil své střelecké štěstí Kolev, ale jeho pokusu nakonec scházela přesnost.

84
    A Ukrajina naposledy střídá. Aktivního Kovalenka nahradil Čumak.

82
    Do zakončení se natlačil Vitanov, ale ani z jeho pokusu nic nebylo.

81
    Bulharsko vybojovalo rohový kop.

81
    Žlutou kartu uviděl Kovalenko (Ukrajina).

80
    Je před námi posledních deset minut, tak uvidíme, zda se některému celku podaří tento vyrovnaný duel rozhodnout.

Jakub Kopřiva

Branky: 89. Tankovskij

Karty:   41. Vitanov (BUL), 90+3. Daskalov (BUL) – 81. Kovalenko (UKR), 90+3. Sobol (UKR)

Neproměněná penalta: 28. Vutov (BUL), brankář Sarnavskij zneškodnil – 89. Charatin (UKR), brankář Ljubenkov zneškodnil

Bulharsko: Ljubenkov (C) – Galabov, Hubčev, Kolev (86. Daskalov), Vutov, Oračev, Vitanov, Tsonev, Despodov, Drjanov, Vasilev
    Náhradníci: Katsarev – Popov, Petrov, Velkov, Daskalov, Velkovski, Minčev

Ukrajina: Sarnavskij (C) – Kačaraba, Burda, Markovič, Sobol, Tkačuk (76. Tankovskij), Radčenko (60. Bilonog), Banaševič, Kovalenko (84. Čumak), Charatin, Biesiedin
    Náhradníci: Pidkivka – Lukjančuk, Tankovskij, Čumak, Adamenko, Jarjemčuk, Bilonog

Rozhodčí: Kovács – Conotte, England