Kovalík – Berrer 0:2 (kon.) | Hájek – Mečíř 2:0 (kon.)
2
7 7
sk Čtvrtek 24.07.2014, 12:11Challenger Oberstaufen (antuka)

Pekný zvyšok dňa Vám praje Miroslav Revaj. Dovidenia a dočítania pri ďalších prenosoch. (13:55:02)

Michael Berrer sa tak zajtra predstaví na domácom turnaji vo štvrťfinále proti Maďarovi Fucsovicsovi.

Koniec zápasu

5:7
    GEM, SET, ZÁPAS Michael Berrer! Esom na záver využíva domáci tenista hneď prvý mečbal a vyhráva tak druhý set rovnakým pomerom ako ten prvý 7:5! Celý zápas bol veľmi vyrovnaný, zaujímavý a dramatický, vyhrať mohol naozaj hocikto. Viac šťastia mal napokon skúsenejší tenista Michael Berrer a zápas dotiahol do víťazného konca po 1 hodine a 39 minútach. Náš tenista Jozef Kovalík tak na turnaji v Nemecku končí, ale bojoval statočne a pre mladého tenistu sú to skúsenosti na nezaplatenie.

0-40
    Prichádzajú tri mečbaly pre domáceho tenistu!

0-30
    A aj jeho pokračovanie a dostáva sa už do nádejného vedenia 30:0.

0-15
    Teraz mu však už úvod servisu vyšiel.

5:6
    Áno berie a dostáva sa tak do vedenia 6:5, čo znamená, že ide podávať na víťazstvo v druhom sete a aj samotnom zápase. v takejto situácii už bol a nezvládol ju. Uvidíme, ako si poradí teraz.

0-40
    Tri brejkbaly pre Berrera! Žeby si tento tenista svoje podanie vzal späť ?

0-30
    Jozef musel ísť cez druhé podanie, ktoré napokon nevyšlo podľa jeho predstáv, fiftýn opäť pre Nemca.

0-15
    Avšak nezačína úspešne, fiftýn ide na stranu domáceho tenistu.

5:5
    Druhý brejkbal náš tenista využíva a tak sa v druhom sete udržal a vôbec prvý krát vzal svojmu dnešnému súperovi podanie! Stav je tak 5:5 a podávať ide teraz práve Jozef. Potvrdí brejk ?

40-30
    Prvý brejkbal jeho dnešný súper odvracia.

40-15
    Prichádzajú dva brejkbaly pre Jozefa Kovalíka! Tak, žeby sa predsa len udržal v zápase ?

30-15
    Lenže v zápätí sa náš tenista opäť dostáva do vedenia.

15-15
    Ale Berrer sa nenechal rozkývať a je to 15:15.

15-0
    Jozef však bojuje čo mu sily stačia a získava fiftýn. Cesta za víťazstvom pre Nemca sa tak na úvod začína komplikovať.

4:5
    Ten posledný brejkbal už Berrer využil a dostáva sa do vedenia 5:4 a to je pre nášho tenisu teraz veľmi zlé! Nemec ide podávať na víťazstvo v druhom sete a aj samotnom zápase.