Olomouc – Třinec 2:3 (0:1 po s.n.) | Olomouc – HC Slovan 5:2 (kon.) | Jihlava – Liberec 2:3 (kon.)
HC Olomouc
5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
HC SLOVAN Bratislava
Úterý 29.07.2014, 14:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Zápasy mládeže

Olomoučtí dorostenci ve svém prvním přípravném utkání vítězí 5:2 nad slovenským Slovanem Bratislava. (16:20:57)

60:00

58:56
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci střílí pátou branku. Postaral se o ni ROK MACUH, který si sjel do brankoviště a z bezprostřední blízkosti dorazil kotouč za brankovou čáru.

55:34
    Slovan právě vstřelil branku!
    Hosté necelých pět minut před koncem třetí třetiny snižují na rozdíl dvou branek. JÁN ŠEVČÍK se z prostoru mezi kruhy trefil přesně do levého horního růžku.

53:22
    Hosté střílí kontaktní branku, ale kdo ví, zda jim to bude stačit na zvrácení výsledku. První branku slovenského celku má na svědomí DANIEL.

48:52
    Olomoučtí vedou už o čtyři branky. KUNTOŠ bekhendem z pravého kruhu pro vhazování trefil puk přesně k tyči, kam gólman soupeře nedosáhl.

43:12
    Gabriel se řítil na domácí branku z pravého křídla, bekhendový pokus ale mířil nad klec Šoustala.

40:18
    Ve velké rychlosti vlétl do mantinelu domácí Hajšman, který následně zůstal ležet na ledě. Rozhodčí tak raději hru přerušil. Útočník Mory ale vypadá jen otřesený, sám odjel na střídačku.

40:01

V prostředním dějství padly dvě branky a obě do sítě Slovanu. Hanáci tak vedou už o tři branky. Třetí třetina začne v 15:46.

40:00

39:58
    V samém závěru druhé třetiny odjíždí na trestnou lavici Jakab (SBA), který vyhodil puk mimo ledovou plochu. Dvě minuty za zdržování hry.

38:51
    Hanáci přesilovou hru využívají. Nahození MATIČE JEKLIČE propadlo gólmanovi a zastavilo se až o síť hostující branky.

38:23
    A výhodu nyní budou mít i domácí. Schmied (SBA) oslabuje svůj pro následující dvě minuty.

37:24
    Slovenský celek se ubránil početní nevýhodě, domácí příliš Požgaye nezaměstnali.

35:24
    Přesilová hra pro domácí. Divinský (SBA) podrazil pronikajícího protihráče.

31:42
    Gólmani na obou stranách střídají. Na domácí straně se mezi tři tyče postaví Michal Šoustal, na té druhé si zachytá Požgay.

30:04
    Tentokrát Slovan ohrozil domácí klec mnohem více, než v početní výhodě před chvílí. Pospíšil ale ani tak neměl moc práce. Mora je v plném počtu.

28:04
    Olomoučtí jdou znovu do čtyř. Proti pravidlům se provinil Říčka (OLO).

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 16. Husták, 21. Macuh, 39. Jeklič, 49. Kuntoš, 59. Macuh – 54. Daniel, 56. Ševčík

HC Olomouc: Pospíšil (Šoustal M.) – Spurný, Murla, Kališ, Výmola, Abraham, Piska, Kolovratník, Janků – Hajšman, Jeklič, Macuh, Zabloudil M., Kuba (C), Abazaj, Husták, Machálek, Říčka, Kuntoš, Řečnický, Veselý.
    HC SLOVAN Bratislava: Kožijak (Požgay) – Fabián, Sitárik (C), Divinský, Němčovič, Jakab, Závocký, Arťom, Daniel, Štuc, Bobál, Ševčík, Dobrý, Dinga, Kováč, Kudrna, Ftáčník, Schmied, Gabriel.

Rozhodčí: Cik – Novotná, Štreitová