Most – Litvínov 0:0 (zruš.) | Třinec – Liberec 6:2 (kon.) | Chomutov – Litoměřice 3:2 (kon.)
Plzeň – Motor ČB 3:4 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Francie 6:1 (kon.) | Havířov – Vítkovice 0:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 31.07.2014, 17:00 • WERK ARENA Třinec • Přípravné zápasy

Z mé strany to je pro dnešek vše, zítra se opět z WERK ARENY ozveme, Oceláři budou od 11 hodin hostit ve své nové hale HC Olomouc. Děkuji za pozornost, na počtenou! (19:15:15)

Končí přípravný zápas mezi Oceláři a Bílými Tygry, na konci zápasu se radují domácí hráči. Slezané dokázali porazit Liberec 6:2, když v každé ze tří třetin vsítili dvě branky. V té závěrečné se dvakrát trefil Lukáš Žejdl. Ze stranu hostů korigoval Jiří Říha.

60:00

59:58
    V samotném závěru utkání ještě mohl skórovat Petr Kica, oba své pokusy však zahodil! Nejprve nedokázal trefit prázdnou branku, pak napálil kotouč do Hamerlíka!

59:22
    Kotouč na svých holích drží hráči Liberce, kombinují však před vlastní brankou.

58:50
    Na druhé straně Lašáka ohrozil Dravecký, svou střelu ale poslal jen do lapačky hostujícího brankáře.

58:35
    Bulík chtěl zpoza brány překvapit Hamerlíka, třinecký brankář ale dával pozor a vyrazil kotouč do střední třetiny.

58:01
    Dvě minuty do konce zápasu, domácí příznivci děkují Ocelářům za předvedenou hru. Kotouč se po většinu času drží ve středním pásmu.

57:25
    Utkání se již víceméně jen dohrává. Hosté se ještě snaží o korekci stavu, domácí obraně se však daří držet Tygry v bezpečné vzdálenosti od Hamerlíkovy klece.

56:53
    Víšek následně nepříjemně najel do Hamerlíka a třinecký brankář se těžce zvedá z ledu. Vypadá to ale, že bude v pořádku.

56:40
    Na domácí branku mířil Víšek, který se i pokusil o střelu od hrazení. Jeho pokus ale byl sražen do rohu.

55:50
    Lašákovu pozornost otestoval hbitý Matuš, kotouč ale poslal jen do betonů hostujícího brankáře.

55:20
    WERK ARENOU obíhá mexická vlna, domácí příznivci jsou s průběhem prvního duelu v nové aréně velmi spokojeni.

54:53
    Na druhé straně Hamerlíka pořádně zaměstnal Bartek, domácí brankář dokázal odolat jeho třem pokusům.

54:24
    Zmatků v hostující obraně chtěl využít Dravecký, kličkou do bekhendu ale Lašáka překonat nedokázal.

54:01
    Třineckou halou zní pokřik Deset, Deset. Při zbývajících šesti minutách je tento výsledek vysoce nepravděpodobný.

53:49
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři opět skórují, jejich vedení je už čtyřbrankové! Liberečtí sice drželi útočnou třetinu, na modré ale zaváhal Plutnar, čehož dokázal plně zužitkovat LUKÁŠ ŽEJDL! Třinecký forward se dostal do sólového úniku, střelou mezi betony pošesté překonal brankáře Lašáka! Bez asistence.

53:21
    To akce druhé domácí formace už Lašáka pořádně potrápila! Nejprve chtěl hostujícího brankáře překonat Rákos, jeho pokus ale Lašák vyrazil. K volnému kotouči se pak dostal Žejdl, ani on si ale na libereckého muže v masce nepřišel.

52:59
    Před Lašáka se snažil natlačit Adamský, svou střelou ale hostujícího brankáře překonat nedokázal.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 4. Adamský (Polanský, Pisárik), 8. Hrňa, 26. Gašparovič (Adamský), 35. Dravecký, 41. Žejdl (Rákos, Kindl), 54. Žejdl – 33. Skalický (Škoula), 46. Říha (Bartek, Bulík)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla, Pisárik, Foltýn, Zíb, Galvas, Nosek, Heider – Adamský, Polanský, Gašparovič – Kindl, Žejdl, Rákos – Chmielewski, Marosz, Dravecký – Hrňa, Matuš, Cienciala
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Výtisk, Gřegořek, Škoula, Plutnar, Derner, Voráček, Šimek, Říha – Víšek, Bulík, Bartek, Krenželok, Skalický, Urban, Vlach, Jelínek, Bulíř, Kica, Jonák, Psota

Rozhodčí: Trombik, Mikula – Lederer, Tošenovjan