Liberec – HC Litvínov 5:6 (po pr.) | Vítkovice – Kladno 7:1 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 7:4 (kon.)
Třinec – HC Plzeň 1:3 (kon.) | Slavia – Pardubice 1:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 2:3 (0:2 po s.n.)
Č. Budějovice – Olomouc 2:5 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:6 (0:1, 3:3, 2:1 - 0:1)
HC Litvínov
Pondělí 18.08.2014, 16:00 • Svijanská aréna - Liberec • DHL Extraliga juniorů

Velmi vyrovnané a pohledné utkání mezi Libercem a Litvínovem tedy svého vítěze našlo až v prodloužení. O tom, že si dva body s sebou odváží Litvínovští, rozhodl v 63. minutě Ivan Řehoř, který po celý zápas předváděl skvělý hokej. (18:39:11)

62:51
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Do třetice už IVAN ŘEHOŘ utkání ukončil. Dostal se k odraženému kotouči mezi kruhy a pohodlně ho poslal do branky. Asistence: Josef Střibrný.

62:45
    Dvě tutovky měl na hokejce Řehoř. Nejprve neuspěl v samostatném úniku a následně si neporadil s dorážkou.

62:05
    Domácí pětiminutovému nastavení herně jasně vládnou, kromě Havlasova pokusu si však žádnou šanci nevytvořili.

61:19
    Až nyní se hosté osvobozují, vyhozený kotouč ale znovu sbírá Liberec.

60:45
    Liberec zatím takřka celé prodloužení strávil s kotoučem v útočné třetině.

60:10
    Rozhodnutí téměř přinesla první akce. Havlas poslal puk mezi betony Spěšného, jenž si vůbec nebyl jistý, zda kotouč drží. I tak si s dorážejícím libereckým forwardem poradil.

60:01

Tři třetiny jsou u konce a o vítězi se nerozhodlo. Po krátké přestávce tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:42
    Ordoš se tentokrát řítil do útočné třetiny až moc rychle a píská se ofsajd.

59:18
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Junioři Bílých Tygrů nic moc nevymýšleli, nahodili kotouč a šli do dorážky. To se ukázala jako správný recept, když kotouč našel a poslal do branky JAN ORDOŠ. Asistence: Dominik Lakatoš.

59:07
    Liberec vyhrál vhazování a Stezka je na lavičce.

59:01
    Liberci se nedaří dostat se do pásma a dát šanci šestému hráči v poli. Navíc teď se vystavili domácí ofsajdu.

58:39
    Domácí lavička si bere oddechový čas.

58:39
    Chemici ale stále nepovolili sevření a drží soupeře u Stezkovy branky.

58:20
    Arlt je zpět na ledové ploše a Liberec je tak v pěti.

58:00
    Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty základní hrací doby. Kotouč se stále nehnul z liberecké obranné třetiny.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 22. Král (Hrníčko), 28. Kalfiřt, 35. Hrníčko (Král, Lakatoš), 50. Král (Arlt), 60. Ordoš (Lakatoš) – 16. Cvrk (Řehoř), 33. Štěpka (Baránek, Řehoř), 39. Baránek (Cvrk), 40. Baránek (Válek), 46. Řehoř (Cvrk, Střibrný), 63. Řehoř (Střibrný)

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Skřebský) – Mrázek "C", Klinger, Arlt, Beránek, Pálek, Zedek, Tržický – Babec, Hrníčko, R. Šír, Kalfiřt, Král, Kratochvíl, Jedlička, Vondráček, Lakatoš, Ordoš, Havlas, Heřmánek.
    HC Litvínov: Spěšný (Sroka) – Jonák, Moravec, Beránek, Cvrk, Sklenička, Vostárek, Šefl – Řehoř, Čapek, Weitz "C", Střibrný, Ujfaluši, Sýkora, Šimeček, Válek, Štěpka.

Rozhodčí: Hribik – Blümel, Kis.