Jihlava – Olomouc 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Třinec – Kladno 3:4 (0:1 po s.n.)
Č. Budějovice – Zlín 2:3 (po pr.) | Vítkovice – HC Plzeň 4:2 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:1 (kon.)
Slavia – Kometa Brno 2:3 (kon.)
HC Motor České Budějovice
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Berani Zlín
Úterý 19.08.2014, 15:00 • Budvar aréna • DHL Extraliga juniorů

Celý zápas se zdálo, že budějovičtí mladíci mají přece jen více ze hry, Zlín ale poslední třetinu zabral a šťastnou brankou v prodloužení nakonec vybojoval dva body. Z Českých Budějovic je to vše, příjemný zbytek dne. (17:10:07)

61:34
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínští hráči vyhrávají zápas spornou brankou. Daniel KAROLA patrně došťouchal puk za Kváčova záda, ale rozhodovaly patrně milimetry. Červené světlo za brankou se na chvíli rozsvítilo, ale rozhodčí Šindler si nebyl jist. Zavolal si tedy z budky za brankou brankového rozhodčího a po poradě s ním gól uznal. Asistence: Hořanský.

61:10
    Do šance se dostali Točíka a Samohejl, ale zakončit se jim nepodařilo.

60:27
    Hosté jsou již v plném počtu.

60:01

Ve třetí třetině přidali Zlínští na obrátkách a dokázali vstřelit dvě branky. Domácí měli ke konci třetiny několik velkých šancí, ale využít je nedokázali. Bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:59
    Hosté se zmocnili puku a ujížděli 3 na 1, ale jejich pokus jim v poslední chvíli překazila siréna.

59:32
    Před brankou byl teď osamocený Marek. Moc času ale neměl a Haloda jeho pokus schoval v lapačce.

59:01
    Hosté se ale zmocnili kotouče a vyhazují přes všechny čáry.

58:37
    Marek udržel pásmo a vyměňuje si puk s Kutišem.

58:22
    Domácí budou závěr třetiny dohrávat v přesilové hře. Za držení je vyloučen Zbyněk Žabčík (ZLN).

57:59
    Útočit teď zkoušeli hosté. Adam Hořanský pálil na rameno Kváči, ten má puk pod kontrolou.

56:58
    David Ruda vystihl špatnou přihrávku hostujícího obránce a zkoušel založit útok. Zlínští se ale ubránili.

56:26
    A Marek měl další šanci. Na úrovni kruhů chtěl pálit hned z první ale při střele zlomil hokejku.

56:05
    Luboš Rob teď připravil Ladislavu Markovi krásnou šanci, Haloda ale kryje.

55:48
    A domácí si berou oddechový čas.

55:48
    Sedmadvacet vteřin před koncem trestu se bude vhazovat před Halodou.

Jakub Musil

Branky a nahrávky: 21. Ruda (Klinecký, Břečka), 50. Točík (Ruda) – 45. Zbořil (Hlaváč, Stránský), 51. Hořanský (Matula), 62. Karola (Hořanský)

HC Motor České Budějovice: Kváča (Kadlec L.) – Křikava, Kutiš, Škopek, Malovec, Klinecký, Břečka, Kadlec A. – Vácha, Koupal, Suchánek, Rob, Marek, Ruda, Točík, Samohejl, Prokeš, Panáček, Vostřák. Trenér: Jan Trummer.
    Berani Zlín: Haloda (Ling) – Andrýsek, Žabčík, Zbořil, Kobylík, Stuchlík, Kužílek, Procházka, Velčovský – Hořanský, Matula, Dalajka, Zaremba, Hlaváč, Gago, Haničinec, Karola, Stránský, Galuška, Valášek, Vyoral. Trenér: Radek Pšurný.

Rozhodčí: Šindler – Brejcha, Jindra.