Vítkovice – Ingolstadt 5:1 (kon.) | Třinec – Bern 7:0 (kon.) | Tappara – Stavanger 7:3 (kon.)
Kuopio – Sparta 4:5 (2:3 po s.n.) | Krefeld – Skellefteå 1:2 (kon.) | Kölner Haie – Košice 2:1 (kon.)
Vienna Capitals – Färjestad 4:1 (kon.) | Ženeva – Frölunda 4:3 (kon.) | Briançon – Villach 1:2 (kon.)
Zug – SaiPa 1:2 (kon.) | Zürich – Vålerenga 4:1 (kon.) | SønderjyskE – IFK Helsinky 4:5 (0:2 po s.n.)
Liberec – Kärpät 3:4 (kon.) | Djurgården – Fribourg 5:4 (po pr.) | Växjö – Mannheim 6:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Kärpät Oulu
Čtvrtek 21.08.2014, 20:00 • Tipsport aréna, Liberec • Hokejová Liga mistrů

To je z dnešního utkání Ligy mistrů vše, z Liberce přeji dobrou noc. (22:19:08)

Finští hráči děkují hrstce fanoušků, kteří dorazili do Tipsport arény.

Ačkoliv seTygři ve třetí třetině přiblížili na rozdíl jedné branky, srovnat už nedokázali a v premiérovém utkání Ligy mistrů odcházejí do kabin s těsnou prohrou. Oulu po první polovině zápasu nebylo tolik aktivní, ale dokázalo zabránit ztrátě v závěru.

60:00

59:49
    Puk se dostává do obranného pásma Liberce, zřejmě už je rozhodnuto.

59:15
    Bartek s Filippim kombinují, ale nepřichází žádná střela.

58:28
    Schwarz jde z branky, Liberec bude v závěru zkoušet hru v šesti.

57:40
    A už i domácí Liberec je v pěti hráčích na ledě.

56:57
    Oulu v plném počtu.

56:55
    Šance Filippiho nebyla proměněna, vhazovat se bude před Karhunenem.

56:23
    Juntilla se dostal do úniku, jeho střelu však bravůrně stáhl Schwarz lapačkou!

55:39
    Ondřej Vitásek (LIB) posedí dvě minuty za držení protihráče. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

55:27
    Liberci se zatim nedaří dostat do útoku a navíc nyní půjde do čtyř.

55:10
    Masuhr se pustil do pěstního souboje s Filippim.

54:57
    Jedna z posledních šancí Liberce, na dvě minuty jde ze hry Mikko Alikoski (OUL) za hrubost.

54:53
    Bulík se ocitl před brankou, ale na dorážky byl krátký.

54:40
    Oulu si připisuje další zakázané uvolnění.

Tomáš Dolejš

Branky a nahrávky: 29. Filippi (Bulíř), 39. Bulíř (Valský), 46. Bartek (Filippi, Bulíř) – 3. Davis (Deschamps), 20. Junttila (Kemppainen, Spang), 24. Spang (Huml, Komulainen), 28. Suoranta (Glenn)

Bílí Tygři Liberec: Lašák (28. Schwarz) – Voráček, Škoula, Vitásek, Kajínek, Derner, Plutnar, Šimek – Víšek, Bartek (C), Bulík – Valský, Filippi, Bulíř – Vampola, Jelínek, Jass – Vlach, Urban, Kica – Jonák
    Kärpät Oulu: Karhunen (Tarkki) – Kukkonen (C), Masuhr, Spang, Glenn, Niemela, Vallin, Eminger – Pyorala, Deschamps, Davis – Maenalanen, Komulainen, Huml – Junttila, Kemppainen, Donskoi – Keranen, Suoranta, Alikoski – Manninen

Rozhodčí: Edqvist (SWE), Fraňo (CZE) – Jelínek (CZE), Pešek (CZE)