Vítkovice – Ingolstadt 5:1 (kon.) | Třinec – Bern 7:0 (kon.) | Tappara – Stavanger 7:3 (kon.)
Kuopio – Sparta 4:5 (2:3 po s.n.) | Krefeld – Skellefteå 1:2 (kon.) | Kölner Haie – Košice 2:1 (kon.)
Vienna Capitals – Färjestad 4:1 (kon.) | Ženeva – Frölunda 4:3 (kon.) | Briançon – Villach 1:2 (kon.)
Zug – SaiPa 1:2 (kon.) | Zürich – Vålerenga 4:1 (kon.) | SønderjyskE – IFK Helsinky 4:5 (0:2 po s.n.)
Liberec – Kärpät 3:4 (kon.) | Djurgården – Fribourg 5:4 (po pr.) | Växjö – Mannheim 6:1 (kon.)
po s.n. (2:3)
KalPa Kuopio
4:5 (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 21.08.2014, 17:30 • Kuopion Jäähalli, Kuopio (FIN) • Hokejová Liga mistrů

Sparta si z prvního skandinávského utkání odváží dva body za vítězství 5:4 po samostatných nájezdech. Bodový zisk mohl být větší, ale také menší, tudíž mohou být v Holešovicích alespoň částečně spokojení.

Druhé utkání na severu Evropy odehraje Sparta v neděli od 16 hodin na ledě švédského Växjö. Rád bych vás tedy pozval ke sledování textového komentáře z tohoto zápasu. Přeji vám příjemný zbytek večera! (20:16:32)

Josef Jandač bezprostředně po utkání: "Do první třetiny jsme vstoupili špatně. Hůř jsme bruslili a byli horším týmem. Od druhé třetiny jsme se zlepšili. Myslím si, že ten bonusový bod je zasloužený."

Máme za sebou velmi dramatické utkání, které rozhodly až samostatné nájezdy. V nich získala bonusový bod Sparta a dá se říct, že zaslouženě. V první třetině byla jednoznačně lepším týmem KalPa, ale od druhé části přebrala Sparta iniciativu.

Na straně KalPy se dařilo oběma českým legionářům a dvě branky dnes vstřelil také Jan Buchtele. Možná trošku mrzutý bude brankář Staňa, na jehož vrub jde třetí branka soupeře, která jeho tým možná připravila o tři body. V nájezdech rozhodl Robert Sabolič.

SABOLIČ - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.

Sparta tedy vítězí po samostatných nájezdech, které vyhrála 3:2. Ten rozhodující proměnil ROBERT SABOLIČ.

Proti jeho střele vytasil Novotný svůj beton, což znamená vítězství!

Keränen se rozjíždí proti Novotnému. Musí dát...

Kilpeläinen si s jeho pokusem poradil.

Za Spartu jede Lukáš Cingel.

A svůj nájezd vůbec nezakončil. Brankář Sparty mu do jeho nájezdu vložil hůl a vypíchl mu kotouč.

Na druhé straně se rozjíždí Ilomäki.

Do branky Sparty míří Filip Novotný!

A proměňuje – 2:3!

Rozjíždí se Robert Sabolič.

Na druhé straně Voutilainen uspěl – 2:2!

Třetí branku nepřidal a mířil pouze nad!

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 13. Junnila (Halonen), 18. Riikola (Ilomäki, Birner), 38. Mutanen, 58. Birner (Kubalík, Ilomäki) – 21. Sabolič, 24. Cingel (Hlinka), 56. Buchtele (Réway), 59. Buchtele (Ďaloga), rozh. náj. Sabolič

KalPa Kuopio: Kilpeläinen (Perhonen) – Halonen, Jokela, Riikola, Koivisto, Konttinen, Lyytinen, Seppälä – Birner, Ilomäki, Kubalík – Keränen, Rissanen, Voutilainen – Mutanen, Kinnunen, Kolehmainen – Liedes, Harjama, Junnila –Tammela.
    HC Sparta Praha: Staňa (od 4. nájezdu Novotný) – Pilař, Ďaloga, Barinka, Piskáček, Hrbas, Polášek, Mikuš, Švrček – Cingel, Hlinka, Sabolič – Pech, Kumstát, Rolinek – Réway, Buchtele, Přibyl – Torquato, Bahenský, Klimek.

Rozhodčí: Sjöberg (SWE), Metsälä (FIN) – Orava (FIN), Perämäki (FIN)