Marseille – Nice 4:0 (kon.)
Olympique Marseille
4:0 (2:0)
OGC Nice
Pátek 29.08.2014, 20:30 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Hlavní rozhodčí Varela dnes naposledy foukl do píšťalky a ukončil zápas, ve kterém zvítězil tým Olympique Marseille, který porazil OGC Nice 4:0. Úvodní branka padla už ve 20. minutě, když se trefil Payet a ve 45. minutě navýšil na 2:0 Thauvin. Ve 48. minutě už to bylo 3:0 a opět se mezi střelce zapsal Payet. Potom už Marseille hru kontrolovalo a soupeře k ničemu vážnému nepouštělo. V závěru zápasu vstřelil gól ještě Barrada, který byl na hřišti pouhých pár vteřin. Nice dnes spoléhalo pouze na rychlé brejky, ale často se do nich nedostávalo. Domácí tým dnes odmakal celý zápas a zaslouženě zvítězil. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (22:27:11)

90+4

90+4
    Romao velmi ostře fauloval a v takových případech by měl rozhodčí trestat červenou kartou, protože Romao svému protihráči zajel ostře kopačkou do holeně, ale sudí nevytáhl ani žlutou kartu.

90+3
    Zápas se spíše dohrává, protože Marseille má vše pod kontrolou a nikam už se nežene.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

89
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází André-Pierre Gignac, přichází Michy Batshuayi.

88
    Z opakovaného záběru jsme mohli vidět, že gól neměl platit, protože Alessandrini se zapomněl v ofsajdu.
    Abdelaziz BARRADA - 4:0

87
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Domácí hráči se postupně dostali do pokutového území, kde se ke střele odhodlal Dja Djedjé, ale brankář jeho pokus vyrazil. Odražený balon sebral Alessandrini a přihrál ho na malé vápno, kde se z bezprostřední blízkosti trefil ABDELAZIZ BARRADA.

87
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází André Ayew, přichází Abdelaziz Barrada.
    Ayew z dobré pozice netrefil bránu

86
    K odraženému balonu se ve velkém vápně dostal Ayew, který si navedl míč na střelu, ale ve stoprocentní šanci branku těsně minul.

84
    Nicméně Marseille se ubránilo bez potíží a vyráží do útoku.

83
    Nice má šanci na vstřelení čestné branky, protože bude zahrávat volný přímý kop z dobré vzdálenosti.

81
    Z rohového kopu domácí tým nic nevytěžil, ale zůstává u balonu.

80
    Na levém křídle obehrál Payet svého protihráče a poté ze své kopačky vyslal kolmou přihrávku, avšak ta byla hodně okatá a protihráč balon odehrál na rohový kop.

78
    Žlutou kartou byl potrestán Ayew.
    Po chybě brankáře Hassena jeden z obránců odkopl na brankové čáře míč směřující do branky

75
    Brankář Hassen se sice dostal do vzduchu, ale centrovaný balon nedokázal udržet v rukavicích a domácí tým se dostal do velmi zajímavé šance. Nicméně první střelu zablokoval protihráč a bylo tomu tak i ve druhém případě. To další z obránců zastavil jedovatou střelu na brankové čáře, a výrazně tak pomohl Hassenovi.

Lucie Rapantová

Branky: 20. Payet, 45. Thauvin (A. Ayew), 48. Payet (Thauvin), 87. Barrada (Alessandrini)

Karty:   78. A. Ayew (OMA) – 31. Amavi (NIC), 44. Diawara (NIC)

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Romao, N'Koulou, Morel – Dja Djedjé, Payet, Imbula Wanga, Mendy – Thauvin (74. Alessandrini), Gignac (89. Batshuayi), A. Ayew (87. Barrada).
    Náhradníci: Samba – Sparagna, Abergel, Alessandrini, Barrada, Mango, Lemina, Batshuayi.

OGC Nice: Hassen – Puel, Genevois, Diawara, Amavi – Eysseric, Mendy (C), Hult – Vercauteren (60. Cvitanich), Bosetti (71. Pléa), Bauthéac (60. Rafetraniaina).
    Náhradníci: Pouplin – Gomis, Palun, Rafetraniaina, Cvitanich, Maupay, Pléa.

Rozhodčí: Varela – Benech, Panont