Burnley – Manchester Utd. 0:0 (kon.) | Manchester City – Stoke 0:1 (kon.) | Newcastle – Crystal Palace 3:3 (kon.)
Queens Park – Sunderland 1:0 (kon.) | Swansea – West Brom 3:0 (kon.) | West Ham – Southampton 1:3 (kon.)
Everton – Chelsea 3:6 (kon.)
West Ham United
1:3 (1:1)
Southampton FC
Sobota 30.08.2014, 16:00 • Upton Park, London • Anglická Premier League

Rozhodčí Dean dnes naposledy foukl do píšťalky a ukončil utkání, ve kterém West Ham United nestačil na Southampton FC a podlehl mu 1:3. Hosté byli od úvodních minut aktivnějším týmem, drželi balon na kopačkách a dostávali se do šancí. Nicméně West Ham příliš dlouho odolával, ale pak už tlak neustál. Do vedení šli domácí fotbalisté, když se mezi tři tyče trefil ve 27. minutě Noble, ale ve 45. minutě to bylo už 1:1, protože Schneiderlin vyrovnal. Aktivita Southamptonu pokračovala i ve druhém poločase a v 68. minutě šel do vedení, to se mezi střelce zapsal opět Schneiderlin. Fotbalisté West Hamu se snažili na druhou inkasovanou branku odpovědět, ale to se jim nedařilo, protože kazili úplně všechno. To Southampton se radoval i potřetí, když v 83. minutě zaznamenal gól Pellè. Tříbodový zisk si na své konto připisuje tedy Southampton, a to zcela zaslouženě. (17:57:27)

90+4

90+4
    West Ham se před standardní situací ubránil a čeká se na konečný hvizd.

90+4
    V závěru zápasu se musí West Ham opět bránit, protože hosté mají výhodu rohového kopu.

90+3
    Z levé strany odcentroval balon do vápna Ramírez, ale jeho pokus byl nepřesný.

90+2
    Fotbalisté West Hamu jsou u balonu a postupně se s ním přesouvají na útočnou polovinu. Nicméně po nepřesné přihrávce o míč přišli a musí se vracet na vlastní polovinu.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.

90
    Hosté jsou u míče a pohybují se s ním na vlastní polovině hřiště. Aktivita už opadá na obou stranách.

88
    Fanoušci West Hamu už jsou bez nálady a pomalu opouští stadion.

86
    Southampton je u balonu a kontroluje hru. Hosté už nikam nespěchají, ale síly stále mají.
    Graziano PELLè - 1:3

83
    Southampton právě vstřelil branku!
    Na Upton Parku je vymalováno. Domácí fotbalisté nedokázali zastavit útočnou akci soupeře a za své chyby jsou potrestáni. Napoprvé Adrián svůj tým podržel, když nebezpečnou střelu vyrazil, ale poté se k odraženému míči dostal GRAZIANO PELLÈ a pohodlně ho dopravil do brány.

79
    Pellè se znovu provinil proti pravidlům, když poslal k zemi svého protihráče, ale tentokrát kartu nevyfasoval.

79
    Dohráno má útočník Cole, místo kterého si na jeho místě zahraje Valencia.

79
    Pellè se provinil proti pravidlům a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu.

78
    Tadić zahrával volný přímý kop a centrem našel Pellèho, který se dostal ke střele, avšak Adriána nepřekonal.

77
    Další útočná akce West Hamu skončila odpískaným ofsajdem, ve kterém se zapomněl Morrison.

76
    Noble odcentroval před branku zajímavý balon, ale našel pouze protihráče, který svůj tým ochránil.

76
    Faulovaný byl Downing a West Ham bude rozehrávat.

Lucie Rapantová

Branky: 27. Noble (Zárate) – 45. Schneiderlin, 68. Schneiderlin (Ward-Prowse), 83. Pellè

Karty:   56. Cresswell (WHU), 62. O´Brien (WHU) – 79. Pellè (SOT)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 1:4.
    West Ham United: Adrián – O´Brien, Tomkins, Reid, Cresswell – Noble (C), Kouyaté – Downing, Zárate (57. Morrison), Vaz Tê (58. Diamé) – Cole (79. E. Valencia).
    Náhradníci: Jääskeläinen – Demel, Morrison, Diamé, Poyet, E. Valencia, D. Sakho.

Southampton FC: Forster – Clyne, Jošida, Fonte (C), Bertrand – Ward-Prowse (71. Cork), Davis, Schneiderlin, Tadić – Long (66. Ramírez) – Pellè.
    Náhradníci: Davis – Gardos, Hooiveld, Ramírez, Wanyama, Cork, Mayuka.

Rozhodčí: Dean – Bennett, Hatzidakis