Kometa Brno – Zlín 3:1 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 2:0 (kon.) | Třinec – Jihlava 4:3 (kon.)
Kladno – Chomutov 4:3 (kon.) | Pardubice – Olomouc 2:1 (3:2 po s.n.) | Sparta – Liberec 2:6 (kon.)
Slavia – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Vítkovice – Č. Budějovice 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Sobota 13.09.2014, 14:00 • Stará Werk aréna • DHL Extraliga juniorů

Zápas nám skončil a zasloužené tři body zůstávají v Třinci. Oceláři si je zaslouží hlavně za první a druhou třetinu, kdy byli jasně lepším týmem. Budu se těšit zase příště na shledanou. (16:11:01)

60:00

59:30
    I když má Třinec dvojnásobnou přesilovku, tak se už nikam netlačí.

58:51
    Oddechový čas pro domácí.

58:51
    A Jihlava jde dokonce do tří, hodně nebezpečný zákrok předvedl Hynek Tobola, který si odsedí dvě minuty za krosček.

58:08
    Václav Půža je vyloučen na dvě minuty za držení a kazí tak Jihlavě možnost ke srovnání stavu, ta se tak musí naopak bránit.

57:48
    Hra se ale opět stěhuje před domácího brankáře po icingu Ocelářů.

57:31

57:17
    Oceláři se opět osvobozují výhozem přes všechny čáry.

57:00
    To se jim daří až teď, když do konce přesilové hry zbývá půl minuty.

56:30
    Oceláři ale drží kotouč daleko od své branky a hosté nemohou utvořit zámek v útočné třetině.

55:31
    Pro domácí tohle není dobré, svou nedisciplinovaností opět nabízejí Jihlavě možnost přesilové hry. Dvě minuty na lavici hanby si za držení odsedí Lukáš Bednář.

55:01
    Jaroslav Sladký střílel zápěstím od modré čáry, ale trefil jen hruď Miroslava Svobody, který kotouč kontroluje a bude se vhazovat po jeho pravici.

54:36
    Icing posílá domácí zpět ke své svatyni.

54:00
    Hra je teď velice neplynulá a kouskuje se.. Přibývá hádek s rozhodčími a potyček.

52:20
    Potyčky jsou stále častější teď si své účty spolu vyřizovali Jaroš s Andělem. Utkání začíná být hodně nervózní.

51:30
    Třinec opět ve vlastním oslabení unikal v přečíslení dva na jednoho, puk se však domácím forwardům zamotal a do útoku míří Dukla.

50:09
    Síly na ledě se srovnají a poté si Jihlava zahraje minutu a půl dlouho přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na dvě minuty Jan Zahradníček.

49:56
    Třinec se tlačí do brány za každou cenu, a to se samozřejmě nelíbí hostujícím hráčům, kteří hájí svého brankáře.

Tomáš Golasowski

Branky a nahrávky: 12. Franek (Jaroš, Kovařčík O.), 16. Stránský (Růžička), 26. Christov (Kovařčík M.), 29. Kovařčík M. (Christov, Zahradníček) – 26. Beran (Půža, Dufek), 43. Anděl (Leština), 46. Anděl (Marcilis, Jícha)

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Dudáček) – Doudera, Roman, Heider, Zahradníček, Chroboček, Stránský – Pěnčík, Petrák, Růžička, Cienciala, Severa, Kovařčík O., Jaroš, Franek, Christov, Kovařčík M., Bednář, Murín, Fejko, Pala
    HC Dukla Jihlava: Brož (16. Svoboda Dominik) – Dundáček, Hohl, Tobola, Port, Leština, Půža, Kochánek – Anděl, Jícha, Marcilis, Dupljaku, Střecha, Dufek, Nováček, Dvořák, Sladký, Mäki, Beran, Balaštík

Rozhodčí: Fiala – Vengřín, Gančarčík