test – Blansko 0:0 (po 2.tř) | Vítkovice – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 3:2 (1:0 po s.n.)
Pardubice – Slavia 4:2 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:1 (kon.)
Plzeň – K. Vary 2:1 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 16.09.2014, 18:20 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga

Z Plzně se s vámi loučí Michal Belšán. Někdy příště u onlajnů na počtenou, hezký zbytek večera! (20:46:51)

Střely: 27:12

Plzeň tak poprvé v sezoně získává tři body! V derby zdolala na domácím ledě Karlovy Vary 2:1, ačkoliv od 5. minuty po brance Pšurného prohrávala. Ve 28. minutě ale vyrovnal Balej a autorem vítězné branky se stal ve 47. minutě Ondřej Kratěna. Při závěrečné powerplay byla snaha hostí zmařena vyloučením Skuhravého.

60:00

59:49
    Tomáš Sýkora ze středu hřiště minul prázdnou branku!

59:24
    Ofsajd Plzně zastavil další akci. Habal se již několikrát chtěl rozjet na střídačku, ale nikdy mu to nebylo umožněno.

59:16
    Střela Jakuba Lva mířila mimo branku!

59:02
    Plzeň kombinovala v útočném pásmu, hosté ale pak vyhodili.

58:30
    Snahu Karlovarských ale momentálně zhatil faul! Václav Skuhravý (KVA) obdržel dvě minuty za napadení.

58:10
    Habal zůstává na střídačce!

58:10
    Oddechový čas pro hosty.

58:10
    Dělovku Davida Hrušky ukryl Machovský ve výstroji!

57:55
    A hned zahráli na zakázané uvolnění.

57:50

56:30
    Beran dvakrát zakončoval na hranici brankoviště, Habal si ale své území pohlídal.

55:50
    A přichází i vyloučení. Za podražení dostává dvě minuty Michal Vachovec (KVA).

55:50
    Ofsajd Karlovarských.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 28. Balej, 47. Kratěna (Kadlec, Pletka) – 5. Pšurný (R. Hruška)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč, Sklenička – Pletka, Simon, Kratěna – Beran, Lev, Balej – Hollweg, T. Sýkora, M. Dvořák – Kubalík, Michel, Schleiss
    HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Sičák, Harant, Redlihs, J. Tomeček, Deyl, Šmach, T. Dvořák – Štals, Kverka, Duda – Vachovec, Balán, D. Hruška – Heizer, Skuhravý, V. Tomeček – Pšurný, R. Hruška, Koblasa – Gorčík

Rozhodčí: Pešina, Turčan – Brejcha, Suchánek