Rybáriková – Wickmayerová 2:0 (kon.) | Kirilenková – Koukalová 2:1 (kon.)
Klára Koukalová
Klára Koukalová (3)
1
7 4 0
Čtvrtek 18.09.2014, 06:26 • Center Court • WTA Soul - Hana Bank Korea Open (tvrdý povrch)

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním prohry Kláry Koukalové vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) zápasu, na počtenou! (08:45:33)
    Maria Kirilenková zaznamenává druhé vítězství v řadě po více než roce.

Statistiky celého zápasu:

Esa: 4-3
    Dvojchyby: 5-10
    Úspěšnost prvního podání: 53% – 47%
    Brejkboly: 8/12 – 4/12

Zápas začal pro českou tenistku výborně – ziskem podání ruské sokyně a vypadalo to, že si s Kirilenkovou poradí v krátké době. Jenže hned v následujícím gemu získala Kirilenková své podání zpět a zápas pomalu směřoval do tie-breaku. V něm měla jasně navrch česká tenistka, která nakonec získala první sadu v poměru 7:6 (4). Ruska hned na úvod druhého setu sebrala podání Kláře, jenže scénář z prvního setu se opakoval. Za stavu 2:1 se povedlo Kirilenkové získat podání soupeřky znovu a když šla podávat za stavu 5:1 na vítězství, začala Koukalová vzdorovat. Druhý set nakonec přeci jen vyhrála Ruska, ale jen těsně 6:4. Poté následovala dlouhá přestávka, při které si musela Kirilenková vzít pauzu, aby si mohla dojít na toaletu. Česká tenistka už ve třetím setu budila dojem vyčerpanosti a velmi rychle a hladce dostala od Rusky tzv. "kanára." Maria Kirilenková, hráčka na divokou kartu na tomto turnaji, vyhrála tento zápas za necelých 87 minut a podařilo se jí vyřadit třetí nasazenou Kláru Koukalovou. Ve čvrtfinále se Maria Kirilenková utká s lepší z dvojice Kaia Kapeiová – Kristýna Plíšková.

Konec zápasu

6:0
    Klára nevyužívá pomalejšího druhého servisu soupeřky a Maria Kirilenková si tak došla velmi rychle ve třetím setu pro vítězství 6:0 a v taktéž v celém dnešním duelu.

A-40
    Eso v podání Marie Kirilenkové znamená mečbol!

40-40
    Česká tenistka posílá lehký a nahraný míček pouze do postranního autu. Shoda.

30-40
    Eso v podání Marie Kirilenkové.

15-40
    Jenže return Koukalové musel také jednou zamířit do sítě.

0-40
    Další pokažený míček Kirilenkové. Klára Koukalová má k dispozici tři brejkboly!

0-30
    Míček se po úderu Kirilenkové ocitá za základní čárou.

0-15
    Klára bojuje, jak jí ruce a nohy stačí. Vybojovala při podání soupeřky minimálně jeden fiftýn.

5:0
    Konec přestávky, podávat na vítězství v tomto zápase bude Maria Kirilenková.

5:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:0
    První z nich Maria využívá a je jediný gem od vítězství v dnešním zápase. Klára na kurtu působí a vypadá velmi vyčerpaně.

40-15
    Tak asi ne. Koukalová poslala míček během výměny za základní čáru. Maria Kirilenková má k dispozici dva brejkboly!